Pomorze biega
Fot. Sportografia.pl/Sportevolution.pl

sobota,

18 marca 2017

11:45

Kibicuj na trasie ONICO Gdynia Półmaraton!

Jutro kilka tysięcy biegaczek i biegaczy stanie na starcie ONICO Gdynia Półmaraton.
Biegacze ruszą ze Skweru Kościuszki. Następnie będą przemierzać główne ulice Gdyni, aby na koniec ponownie powrócić na w okolice startu, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Z tej okazji namawiamy do kibicowania zawodnikom na dystansie 21 km i 97,5 m. Dlaczego? Bo to niezwykle pomaga! Każdy kto miał przyjemność usłyszeć zagrzewanie podczas zawodów, wie doskonale jakiego to daje solidnego kopa – zwłaszcza w momentach kryzysowych.

Pewnie wielu z Was widziało relacje telewizyjne z Maratonu Berlińskiego czy Nowojorskiego, gdzie przysłowiową igłę trudno byłoby włożyć między barierkami oddzielającymi kibiców od biegaczy. Takie po prostu tłumy zagrzewają biegaczy do wysiłku fizycznego.

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Półmaraton w Gdyni stara się o prawo organizacji mistrzostw świata w 2020 roku. Chcemy, by mieszkańcy identyfikowali się z tą imprezą i mogli się zaangażować w jej organizację. Dlatego wpieramy konkurs Mistrz Kibicowania, bo to po prostu świetna inicjatywa, która ma w sobie również walory edukacyjne. Jesteśmy przekonani, że taki doping zostanie doceniony przez zawodników, a impreza odbiję się szerokim echem w kraju i zagranicą – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Magia biegania to właśnie atmosfera, klimat oraz emocje, które mogą wywołać tylko kibice. Bezludne pokonywanie kolejnych kilometrów nie jest przyjemne dla nikogo.

Dlatego apelujemy, aby wyjść w niedzielny poranek i stanąć na którymś z odcinków trasy, aby pokrzyczeć, poklaskać i dodać otuchy biegaczom zmagającym się z dystansem półmaratońskim. Jest to miłe i sympatyczne, a biegacze takie zachowanie uwielbiają.

Pokażmy jako mieszkańcy Trójmiasta, że potrafimy się bawić – w końcu bieganie to przede wszystkim zabawa. Nawet jeśli krzycząc, biegacz nie odwzajemni uśmiechu i nie przebije piątki, to nie ma co się obrażać. Biegacze widzą to i w myślach dziękują nam za wsparcie – zwłaszcza Ci, którzy lecą zasapani, aby wygrać czy uzyskać konkretny wynik.

Jeśli nie startujecie, a lubicie kibicować, to zabierzcie również ze sobą znajomych, bo to jest dobra okazja, aby się spotkać i razem podziwiać umiejętności osób, które będą pokonywać swoje biegowe bariery.

Podsumowując – w niedzielę nie śpimy do południa, tylko wychodzimy na miasto, aby dodać biegaczom skrzydeł.

Więcej informacji o biegu na: gdyniapolmaraton.pl.

Maciej Gach