Pomorze biega

piątek,

05 czerwca 2015

09:54

North Pole Marathon 2016

Doskonale znany wśród pomorskich biegaczy Piotr Suchenia, chciałby zrealizować jeden ze swoich głównych marzeń biegowych. Mianowicie planuje start w North Pole Marathon, który jest najtrudniejszym i najzimniejszym maratonem na świecie.
W North Pole Marathon uczestnicy muszą zmierzyć się nie tylko z dystansem 42 km i 195 m, ale również z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Podczas biegu temperatura odczuwalna sięga poniżej - 40 stopni C, czyniąc ten maraton jednym z najtrudniejszych na świecie.

W przyszłym roku Piotr Suchenia zamierza wystartować w North Pole Marathon – 9 kwietnia 2016 roku planuję wziąć udział w North Pole Marathon i jako pierwszy z Polaków chcę zdobyć miejsce na podium, a najlepiej wygrać bieg. Lekko na pewno nie będzie, ale taki właśnie jest maraton. On nie uznaje kompromisów i bardzo dosadnie ukazuje wszystkie słabe strony człowieka

1111 copy

Dlaczego crowdfunding? 

Aby wziąć udział w tym niezwykłym biegu, nie wystarczy mieć tylko żelazną kondycję i świadomość zmagania się z temperaturami dochodzącymi do minus 40 stopni poniżej zera.

To również bardzo drogie przedsięwzięcie. Opłata startowa wynosi 11 900 EURO – dlatego Piotr Suchenia prosi o finansowe wsparcie biegowej wyprawy.

Największym problemem związanym z taką wyprawą jest zdobycie środków finansowych. Samemu jest bardzo ciężko, a grupa to siła z którą można osiągnąć więcej, o czym już nie raz mogłem się przekonać.

Żeby dostać się na biegun nie wystarczy iść do kasy i kupić bilet na samolot czy zabukować hotel, gdyż nie latają tam normalne samoloty i nie ma tam hoteli. W ramach opłaty startowej organizator zapewnia transport specjalnie przygotowanym samolotem oraz nocleg w ...namiotach w rosyjskiej bazie arktycznej Barneo. Innej drogi dojazdu czy noclegu nie ma. 

Z bieguna północnego będę chciał również przesłać motywacyjne przesłanie i motywacyjnego "kopniaka" do podjęcia jakiejkolwiek aktywności fizycznej, czyli ruszenia się z kanapy i zamienia aktywności fizycznej, którą jest przełączanie kanałów w TV na coś bardziej zdrowego oraz pro-sportowego. 

121 copy

Motywacyjny bodziec i myśl o tym, że ktoś ponad 4 tysiące kilometrów na północ zebrał się w sobie, i przebiegł w niezbyt lekkich, łatwych i przyjemnych warunkach pogodowych 42 kilometry i 195 metrów, trzęsąc się z zimna i uważając na misie polarne powinien spowodować, że cytat "nie ma słabej pogody na trening  są tylko słabe charaktery" stanie się mottem dnia dla wielu z was i zawiśnie wraz z pamiątkowym zdjęciem z dedykacją nad kominkiem w salonie. Jak to się mówi... "najtrudniejszy pierwszy krok"

Na co zostaną przeznaczone uzbierane pieniądze?

Uzbieraną kwotę przeznaczę na zarezerwowanie miejsca na liście startowej North Pole Marathongdyż limit miejsc jest ograniczony i tylko 40 - 45 osobom udaje się wystartować w tych ekstremalnych zawodach. Opłata rezerwacyjna wynosi 4 000 euro co stanowi 1/3 kosztów całego projektu, opiewającego na kwotę 11 900 euro. "Pozostałe" 2/3 mam odłożone, więc do szczęścia pozostało mi uzbierać jedyne 4 000 euro

Jeżeli uda się zebrać więcej środków, przeznaczę je na dłuższą aklimatyzację na wyspie Svalbard, skąd rozpoczyna się cała wyprawa. Jest to o tylle ważne, gdyż im dłużej będę mógł przygotowywać się do tego startu w arktycznych warunkach, tym lepiej będę przygotowany do zawodów. Planuję jednocześnie udać się na zimowy obóz w nasze polskie góry, w Karkonosze, by odbyć kilka długich i ciężkich treningów na czerwonym szlaku między Szrenicą, a Śnieżką. Takie treningi pozwolą na lepsze zapoznanie się z arktycznymi wiatrami, wiejącymi nieustannie na biegunie północnym

c79eea05207805245c8302c6bcdc50d0
Każda kwota, którą wpłacicie, zostanie specjalnie nagrodzona:

1 zł - Pomyślę o Tobie na pierwszym kilometrze North Pole Marathon 2016.

5 zł - Pomyślę o Tobie na piątym kilometrze North Pole Marathon 2016.

6 zł - mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

10 zł - E-kartka ze zdjęciem z North Pole Marathon, po zakończeniu imprezy, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

15 zł - Zestaw 5 zdjęć z North Pole Marathon w wersji elektronicznej, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

20 zł - Zdjęcie kulki śniegu z Bieguna Północnego do wykorzystania w wirtualnej bitwie na śnieżki w warunkach krajowych, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy. 

30 zł - płytka DVD ze zdjęciami z North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

42 zł - Zadedykuję Tobie czterdziesty drugi kilometr biegu podczas North Pole Marathon 2016 co udokumentuję pamiątkowym certyfikatem, oczywiście wyślę maila z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

50 zł - Zestaw 5 zdjęć z North Pole Marathon w wersji drukowanej z autografem (wysyłane pocztą), mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

75 zł - Pamiątkowy certyfikat wirtualnego ukończenia North Pole Marathon w wersji elektronicznej z autografem, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

100 zł - Zdjęcie w wersji drukowanej z autografem z North Pole Marathon z flagą lub banerem Sponsora, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

120 zł - Okazjonalna, koszulka North Pole Marathon z logo maratonu oraz Twoim imieniem lub nickiem, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

150 zł - Logo Sponsora oraz podziękowania w relacji video sporządzonej po zakończeniu imprezy, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

150 zł - Wspólny trening 1, 2, 3, a może i 4 godzinny w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

np-logo

200 zł - Logo Sponsora na czapce w której będę brał udział w North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

300 zł - Logo Sponsora na spodniach w których będę startował w North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

400 zł - Logo Sponsora na stronie internetowej www.run-passion.pl, przez rok czasu, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

500 zł - Logo Sponsora na kurtce w której będę startował w North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

600 zł - 3-miesięczna opieka trenerska w zakresie biegów długich, mail z podziękowaniami oraz podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy.

1000 zł - 3-godzinne spotkanie – wykład w kilkunastuosobowej grupie połączony ze wspólnym godzinnym treningiem biegowym, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy, kalendarz ścienny z autografem oraz zdjęciami z North Pole Marathon.

1200 zł - 6-miesięczna opieka trenerska w zakresie biegów długich, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy, kalendarz ścienny z autografem oraz zdjęciami z North Pole Marathon.

2400 zł - 12-miesięczna opieka trenerska w zakresie biegów długich, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy, kalendarz ścienny z autografem oraz  zdjęciami z North Pole Marathon.

2500 zł - Logo Sponsora na czapce, kurtce, spodniach, w których będę startował w North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy, wymienienie w gronie Sponsorów w każdej publikacji elektronicznej i drukowanej, kalendarz ścienny z autografem oraz zdjęciami z North Pole Marathon.

3500 zł - Wyróżnione Logo Sponsora na czapce, kurtce (na piersi, na ramieniu), spodniach, w których będę startował w North Pole Marathon, mail z podziękowaniami oraz imienne podziękowania na profilu na FB, po zakończeniu imprezy, wymienienie w gronie Sponsorów w każdej publikacji elektronicznej i drukowanej, kalendarz ścienny z autografem oraz zdjęciami z North Pole Marathon.

Piotr Suchenia ma nadzieję, że za niecały rok stanie na starcie North Pole Marathon 2016  Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj – powtarza, cytując Marka Twaina.

Więcej informacji o tym niezwykłym przedsięwzięciu możecie znaleźć na run-passion.pl oraz polakpotrafi.pl.