Pomorze biega

wtorek,

28 stycznia 2020

14:03

Wybiegaj Pączka z ultramaratońską Mistrzynią Świata

Za niespełna miesiąc będziemy obchodzić najsłodszy dzień w roku, czyli Tłusty czwartek, który jest jednym tych z dni w roku, kiedy dieta i liczenie kalorii idzie w odstawkę.
Tradycyjnie tego dnia w rękach smakoszy królują pączki i faworki, a od wczesnych godzin porannych z mediów wylewa się jak zwykle słodka propaganda w myśl powiedzenia – Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Oczywiście biegacze w Tłusty czwartek dyspensy od treningu nie mają. Najczęściej klepią tego dnia więcej kilometrów, niż mają to w rozpisce z oczywistych względów. W końcu pączek ma jakieś 300 kalorii i żeby go spalić, trzeba przebiec minimum 5 km.

Z okazji słodkiego święta będzie można 20 lutego w Kobylnicy wybiegać pączka z jedną z najlepszych ultramaratonek na świecie, czyli Małgorzatą Pazdą-Pozorską Mistrzynią Świata.

Podczas intensywnej zabawy biegowej będzie można również spalić w kaloriach jednego pączka. W nagrodę każdy otrzyma dwa pączki – jeden do zjedzenia, a drugi w kształcie medalu.

Zasady zabawy
Zawodnicy będą mieli przygotowaną pętlę około 300 metrów, którą uczestnik pokonuje w swoim tempie w czasie 20 minut. Wygrywa ta osoba, która przebiegnie więcej kółek w danym czasie. W przypadku pokonania przez dwóch zawodników takiej samej ilości kółek, wygrywa ta osoba, która miała lepszy czas podczas wbiegnięcia na ostatnie kółko.

Zgłoszenia
Na bieg można zapisywać się poprzez formularz elektroniczny, który dostępny jest – Tutaj.

Opłata startowa
20 zł do 31 stycznia, potem wpisowe wzrasta do 25 zł.

Młodzież do lat 17 – 10 zł do końca stycznia, później opłata wynosi 15 zł.

Biuro zawodów – ulica Wodna w Kobylnicy koło Słupska.

Program
16:00 – otwarcie biura zawodów
17:40 – zamknięcie biura zawodów
18:00 – start biegu dla dzieci
18:30 – start biegu kobiet
19:00 – start biegu mężczyzn

Więcej informacji: Wybiegaj Pączka w Kobylnicy z Mistrzynią Świata.

Maciej Gach