Pomorze biega

czwartek,

23 stycznia 2020

14:05

W najbliższą niedzielę startują treningi Aktywuj się w maratonie!

W najbliższą niedzielę na biegowe ścieżki wraca akcja „Aktywuj się w maratonie”, która ma na celu przygotowanie biegaczy do szóstej edycji Gdańsk Maratonu.
Profesjonalizm, zaangażowanie, cierpliwość, kapitalna atmosfera, to kilka z wielu czynników, które zachęcają do przychodzenia na zajęcia pod okiem Radosława Dudycza. Chyba każdy, kto uczestniczył więcej, niż jeden raz w zajęciach prowadzonych przez ekipę Dudycz Team – z utęsknieniem czekał na kolejne przygotowania do Gdańsk Maratonu.

Tegoroczne przygotowania będą odbywać się raz w tygodniu w niedzielne poranki zajęcia zaczynają się o godzinie 9:00 w okolicach Zbiornika Świętokrzyska II, przy ulicy Konstantego Bergiela.

Zajęcia będą poprowadzone w dwóch grupach zaawansowani. Do każdej z nich będą przyporządkowani trenerzy, odpowiedzialni za bezpieczne i efektywne przeprowadzenie treningu. Treningi są otwarte i bezpłatne.

A dlaczego warto wziąć udział w akcji Aktywuj się w maratonie? Wyjaśniają uczestnicy poprzednich edycji przygotowań do Gdańsk Maratonu.

Obraz może zawierać: 9 osób, ludzie stoją i na zewnątrz

Kamil Czaiński

Dzięki projektowi Aktywuj się w maratonie zadebiutowałem w biegu na królewskim dystansie w 2016 roku. Poznałem jak wygląda profesjonalny trening biegacza długodystansowego. Nawiązałem nowe znajomości z ludźmi pełnymi pasji. Byłem przygotowany do startu i świadomy tego co mnie czeka na trasie. W najbliższą niedzielę rusza kolejna edycja projektu pod wodzą wybitnego trenera Radosława Dudycza. To wielka szansa, aby bezpiecznie przygotować szczyt formy do gdańskiego maratonu i zrealizować osobiste ambicje.

Tomasz Łapiński

Akcja Aktywuj się w maratonie daje możliwość przygotowania się do zawodów pod okiem Radka Dudycza, znakomitego trenera i mistrza Polski. Treningi z Radkiem są świetnie zaplanowane, nie ma w nich żadnej przypadkowości, zawsze jest duża dawka przygotowania sprawnościowego i sporo szybkiego, mocnego biegania. Trening jest zarówno dla tych, co zetknęli się już z treningiem maratońskim i szukają dodatkowych bodźców treningowych, jak i dla tych, których ambicją jest jedynie zaliczenie maratonu. Wartością dodaną jest z pewnością środowisko uśmiechniętych i wyluzowanych ludzi, których wspólnym celem jest meta w Gdańsku.

Agnieszka Machalica

Gorąco polecam każdemu treningi w ramach akcji Aktywuj się w maratonie. Świetna atmosfera jaką daje bieganie w grupie i fachowe oko trenera to coś, czego nie doświadczy się indywidualnie, realizując plan treningowy. Pełen profesjonalizm Radka i jego trenerów pozwala zwrócić uwagę na pozornie nieistotne szczegóły, które znacznie wpływają na technikę oraz ekonomię biegu. Poza tym to nie tylko trening, to również świetna zabawa.

Marta Marczuk

Trudno samej się zmobilizować, aby wykonywać skipy, zabawy biegowe, czy wytrzymałość tempową. Instynkt samozachowawczy u mnie wygrywa i treningi to z reguły spokojne wybiegania. Tutaj nie ma zmiłuj się. Swoją drogą, to co teraz powiem, będzie mało profesjonalne, ale uczestniczyłam w treningach ze względów towarzyskich, gdyż nigdzie nie spotkamy, tak wielkiej ilości pozytywnie zakręconych ludzi w jednym miejscu.

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, drzewo, dziecko, na zewnątrz i przyroda

Rafał Obłuski

Są intensywne, ale i urozmaicone. Biegamy po nadmorskich alejkach czy w malowniczym Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Ćwiczymy technikę, siłę biegową, ale również szybkość. Nie ma ziewania – jak usłyszałem kiedyś po zajęciach. Treningi są rozpisane i realizowane z dużą dyscypliną czasową. Atmosfera jest fajna i dość swobodna, tak więc nikt nas do nich nie zmusza. Osobiście lubię trenować w grupie, a jestem przekonany, że zrealizowanie planu treningowego samemu, byłoby dla mnie o wiele trudniejsze.

Ewa Przykłota

Treningi są bardzo efektywne i prowadzone pod czujnym okiem fachowej kadry trenerskiej, która odpowiada na wszystkie pytania uczestników oraz służy nam wszelką pomocą. Ekipa trenera Dudycza pilnuje, aby ćwiczenia wykonywane były dokładnie i w założonym na dany dzień tempie, bez zbędnego forsowania organizmu. Każdy, kto marzy o debiucie w maratonie lub chce uzyskać wynik na miarę swoich oczekiwań – obowiązkowo powinien przyjść na treningi Aktywuj się w maratonie, gdyż wtedy łatwiej osiągnąć określony cel.

Przemek Szwed

Treningi Aktywuj się w maratonie bardzo przypadły mi do gustu. Odbywają się one w przyjaznej atmosferze, a plan treningowy, ułatwia jego realizację. Trenerzy z Dudycz Team motywują nas do działania, co jest dużym atutem szczególnie w chwilach kryzysu na środowych treningach.

Bogusia Trojanowska

Za każdym razem, gdy przychodziłam na treningi prowadzone przez Radka Dudycza, atmosfera jaka na nich panowała, wręcz mobilizowała, aby się na nich stawić. Byliśmy tak zachęceni, że ani mróz, deszcz czy wiatr, nie były przeszkodą, żeby iść na trening. A były to wtedy moje pierwsze kroki w bieganiu, więc na treningach łykałam wszystko, co trenerzy nam mówili. Zakres i stopień ćwiczeń dostosowany był do stopnia wybiegania, ale także do wieku, bo sporo nas było 50+ i z pierwszym maratonem do zaliczenia. Atmosfera i szacunek dla drugiego biegacza, to coś, co zostało nam wpojone podczas wspólnych treningów z Radkiem i jego ekipą. Dlatego każdy, kto zaczyna po raz pierwszy przygodę z Maratonem, lepiej nie może trafić.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, drzewo, na zewnątrz i przyroda


Agnieszka Turska

Treningi prowadzone przez ekipę doświadczonych trenerów z Radkiem Dudyczem na czele – poprowadzą każdego w odpowiednim tempie, aby naładować biegowe akumulatory. Cały nasz wysiłek ukierunkowany jest w jednym celu, żeby osiągnąć szczyt formy w dniu maratonu.

Magdalena Zacharewicz

Treningi Aktywuj się w maratonie są profesjonalnie przygotowane pod okiem specjalistów – co daje pewność, że się człowiek nie przetrenuje i będzie miał moc na Gdańsk Maraton. Zgrane i wesołe grupy, wręcz uzależniają do regularnego przychodzenia na zajęcia maratońskie.

Więcej szczegółów na: Aktywuj się w maratonie i Radosław Dudycz.

Maciej Gach