Pomorze biega

środa,

22 stycznia 2020

10:52

Życiowy bieg dla Darii Wolak

2 lutego wystartuje charytatywny bieg dla Darii Wolak, która zachorowała na złośliwego guza prawej półkuli mózgu.

Daria Wolak ma 29 lat i na co dzień jest psychologiem z powołania i mimo trudności chorobowych, nadal chce pomagać innym, gdyż traktuje to jako misję.

Choroba nowotworowa w przypadku Darii nie jest dla niej czymś nowym. Mianowicie w wieku 22 lat okazało się, że Daria ma złośliwego guza prawej półkuli mózgu Oligoastrocytoma II WHO. Po operacji na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie, jednak po 6 latach rak niestety zaatakował ponownie.

27 grudnia ubiegłego roku Daria przeszła kolejną operację i obecnie została zakwalifikowana na leczenie protonoterapią, której koszt wynosi 100.000 zł.

Dlatego postanowiono zorganizować Życiowy bieg dla Darii w celu zebrania środków na operację – Wiem, że w Waszych Sercach drzemią ogromne pokłady pomocy, więc zapraszam serdecznie do pomocy Darii poprzez marsz i bieg charytatywny w Sopocie – mówi Magda Jaroch-Lidzbarska.

Kiedy: 2 lutego o godzinie 10:00.

Gdzie: Zbiórka pod Hipodromem w Sopocie, ul. Polna 1, naprzeciwko Uniwersytetu SWPS

Dystans: Uczestnicy zostaną podzieleni na grupę maszerującą (dystans ok 3,5 km) z Hipodromu po Sopockich Błoniach i z powrotem oraz biegającą (dystans 5 km z Hipodromu do sopockiego Molo i z powrotem). Tempo konwersacyjne, dostosowane do wszystkich osób.

Cegiełka dla Darii: Minimalna opłata za udział w marszu/biegu charytatywnym dla Darii wynosi 15 zł. Cegiełki będą wpłacane do specjalnej puszki.

Atrakcje: Każdy uczestnik marszu/biegu zostanie uraczony słodką niespodzianką. Dodatkowo warto przyjść w kolorowym przebraniu, ponieważ pomaganie to wielka radość, którą warto to podkreślić strojem.

Organizatorka: Magda Jaroch-Lidzbarska (biegaczka, instruktor lekkoatletyki)

Więcej na: Życiowy bieg dla Darii

Maciej Gach