Pomorze biega

poniedziałek,

02 grudnia 2019

09:18

Uczcij setną rocznicę zaślubin Polski z morzem w ramach biegu "Od Hallera do Hallera"

16 lutego 2020 r. odbędzie się szósta edycja biegu „Od Hallera do Hallera”, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Zawody na stałe wpisały się do pomorskiego kalendarza biegowego, a efektem tego jest to, że pakiety zawsze na pucki bieg rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.


Nie ma co się dziwić, gdyż patriotyczny bieg stanowi nie tylko świetną okazję do rozpoczęcia przygotowań do wiosennego sezonu, ale również sama impreza ma bardzo przyjazny klimat i atmosferę.

Bieg "Od Hallera do Hallera" to także doskonała możliwość, aby uczcić setną rocznicę niezwykłego wydarzenia, jakim było dokonanie zaślubin odrodzonej Polski z Bałtykiem przez generała Józefa Hallera wraz z przybyłym do Pucka ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz administracją Województwa Pomorskiego.

Dystans biegu wynosi 12 km, którego trasa prowadzi z Władysławowa do Pucka. Start nastąpi o godzinie 12:00. 

VI Bieg Zaślubin Polski z Morzem „Od Hallera do Hallera” Władysławowo - Puck’ 2020"
Zapisy
Na bieg można zapisywać się poprzez formularz elektroniczny, który dostępny jest – Tutaj.

Opłata startowa
Wpisowe wynosi 30 zł.

Biuro zawodów będzie czynne 15.02.2020r. w godz. 15:00 – 20:00 oraz w dniu zawodów w godz. 8:00 – 11:00. Biuro będzie zlokalizowane w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku, przy ul. Lipowej 3c.

Zawodników, którzy zadeklarują taką potrzebę, z Biura Zawodów na miejsce startu przewiezie autobus. Wyjazd o godz. 11:10. W autobusie będzie można pozostawić w opisanym worku zewnętrzny strój, do odbioru w szatni we Władysławowie.

Trasa
Start usytuowany będzie przy pomniku gen. Józefa Hallera we Władysławowie, a meta zlokalizowana będzie przy pomniku gen. Józefa Hallera w puckim porcie rybackim. Trasa liczy 12 km i będzie przebiegać przez Władysławowo, ul. Portową, ul. Bohaterów Kaszubskich, a następnie ścieżką rowerową przez Swarzewo do portu w Pucku. Dwukilometrowy odcinek ścieżki za Swarzewem jest drogą gruntową – pozostała część trasy jest utwardzona polbrukiem.

Na trasie biegu w okolicach Kościoła w Swarzewie (6 km) zlokalizowany będzie punkt z ciepłą herbatą. Na mecie uczestnicy otrzymają ciepły posiłek i napoje. W budynku MOKSiR Puck będą znajdować się natryski.

Limit ukończenia biegu wynosi 2 godziny.

Klasyfikacje
Open Kobiet i Mężczyzn.

Kategorie
Panie
K od 16 do 29 lat
K od 30 do 49 lat
K powyżej 50 lat

Panowie
M od 16 do 35 lat
M od 36 do 59 lat
M powyżej 60 lat

Kategoria specjalna dla najbłękitniej ubranego uczestnika (kobieta i mężczyzna).

Nagrody
Puchary za zajęcie miejsc I – III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Wyróżnienia za zajęcie miejsc I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagroda specjalna dla zwycięzcy w klasyfikacji specjalnej.

Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal. 

Wszelkie informacje o biegu można znaleźć na: moksir.puck.pl.

Maciej Gach