Pomorze biega
Fot. zKaszub.info

wtorek,

26 listopada 2019

09:58

Bieg Morsa to bieg dla tych co kochają biegać i morsować

W ostatnią niedzielę lutego 2020 roku odbędzie się dziewiąta edycja Biegu Morsa w Garczynie koło Kościerzyny, który jest jedną z najważniejszych imprez biegowych organizowanych nie tylko z myślą o biegaczach, ale przede wszystkim dla tych, co kochają morsowanie.

Od blisko dziesięciu lat nad jezioro Garczyn przyjeżdża kilkaset osób, aby pobiegać, pomaszerować i popływać w niezwykle fajnej atmosferze.

Oprócz Biegu Morsa na dystansie około 7 km, w ramach imprezy odbędzie Marsz Nordic Walking oraz Bieg i Marsz Niedźwiedzi Polarnych, który wymaga przebiegnięcia 5,3 km w butach, czepce, kąpielówkach i rękawiczkach. Natomiast nieodzowną tradycją zawodów jest wspólna kąpiel w jeziorze Graczyn.    

Start biegu będzie zlokalizowany w Garczynie koło Kościerzyny w PCM Garczyn. Uczestnicy ruszą w samo południe, aby poknoć leśną trasę, która momentami jest trochę błotnista, jednak dająca wiele satysfakcji.

Zapisy
Na bieg można zapisywać się poprzez formularz elektroniczny dostępny – Tutaj.

Opłata startowa
Bieg Morsa, Bieg Niedźwiedzia Polarnego i Marsz Nordic Walking – 20 zł do 30 listopada. Po tym terminie wpisowe wzrasta do 25 zł.

Pierwszych 420 osób, które się zgłoszą (do biegu lub marszu) oraz uiszczą opłatę startową, otrzyma okolicznościową pamiątkę.

Klasyfikacje 
Open Kobiet i Mężczyzn. 

Nagrody 
Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe medale. Natomiast pierwsze trójki kobiet i mężczyzn w poszczególnych biegach zostaną nagrodzone statuetkami.

Program zawodów
09:00-11:40 – Zapisy i odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów 
09:00-11:00 – Wykłady edukacyjne o zdrowiu
11:50 – Otwarcie zawodów oraz przygotowanie do startu
11:55 – Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników
12:00 – Start Biegów i Marszów w odstępach dwuminutowych
13:15 – Wspólne ognisko oraz posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na wyniki
13:30 – Kąpiel w jeziorze Garczyn dla wszystkich chętnych
14:15 – Zakończenie zawodów i wręczenie pucharów oraz rozlosowanie nagród

Więcej szczegółów na stronie: koscierzynamorsy.pl.

Maciej Gach