Pomorze biega

sobota,

23 listopada 2019

10:32

Na gdańskim lotnisku pobiegniemy po raz trzeci z 20 na 21 czerwca 2020 roku

Znany termin kolejnej edycji biegu Skywayrun Gdańsk Airport, który jest największym biegiem w Polsce przebiegającym po pasie startowym lotniska.
W drugiej edycji najbardziej płaskiego biegu na Pomorzu udział wzięło ponad 3100 miłośniczek i miłośników biegania.

Rok temu pakiety na inauguracyjny bieg Skywayrun Gdańsk rozeszły się w kilka godzin, toteż nie dziwi, że organizatorzy doszli do wniosku, aby obowiązkowo zwiększyć limit uczestników. 


Bieg ze względu na to, iż odbywa się na lotnisku, wymaga sporych umiejętności logistycznych, aby wszystko chodziło jak w zegarku i nie dochodziło do zbędnych opóźnień.

Nie mniej, zaliczenie szybkiej piątki w nocnych warunkach, tworzy niesamowitą atmosferę i klimat, który jest nieporównywalny z innymi zawodami.

Udział w Skywayrun, to jedyna okazja, aby przebiec się po pasie, na którym na co dzień lądują Boeingi czy Airbusy. Jest to też świetna okazja, żeby zrobić pierwszy krok w przygodzie z bieganiem i zacząć uprawiać fajny sport. Dystans 5 km nie jest wymagający nawet dla osób, które na co dzień nie trenują, a dzięki elektryzującej atmosferze związanej z udziałem w zawodach na lotnisku, wiele osób łapie bakcyla do biegania na stałe

Dla weteranów biegania jest to okazja do zerwania z rutyną powtarzalnych biegów ulicznych, a trasa biegu jest idealna do bicia rekordów życiowych – jedna z najszybszych jakie można sobie wymarzyć – podkreślają organizatorzy Skywayrun Gdańsk Airport.

Trzecią edycję zaplanowano z 20 na 21 czerwca 2020 roku. Rozpoczęcia zapisów można spodziewać się niebawem.

Więcej szczegółów na: skywayrun.pl

Maciej Gach