Pomorze biega
Fot.Projecton - photography

poniedziałek,

18 listopada 2019

16:34

Biegun OCR Wichrowe Wzgórza zakończył sezon biegów przeszkodowych

W sobotę 16 listopada jesienna edycja Biegun OCR Wichrowe Wzgórza zakończyła sezon biegów przeszkodowych, które odbyły się na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki.
Chętnych na sprawdzenie swojej formy, umiejętności oraz spędzenia czasu w gronie sportowej rodziny było blisko 600 osób. Zawodnicy do pokonania mieli 26 przeszkód na trasie około 5 km. Co ciekawe, w tej edycji organizatorzy zdecydowali o braku wodnych przeszkód, ale oczywiście samego błota i tak było pod dostatkiem, które wytworzyła pogoda - zresztą jakby na zamówienie zawodników.

Biegun 3

Trasa biegu i ułożone na niej przeszkody, ustawione zostały w odpowiedniej kolejności, żeby utrzymać odpowiednie tętno. Dla większych zmarzluchów w pakiecie startowym znalazła się czapka Biegun OCR. Po błotnych zmaganiach na zawodników również czekały gorące prysznice oraz podgrzewane biuro zawodów. Można było zjeść grochówkę, wegetariańskie leczo oraz mięso z grilla o co zadbał „Pierogowóz” z Gdyni.

Nowością dla kategorii OPEN oraz ELITE było utworzenie przy przeszkodach typu monkey bar/fly, leniwiec oraz ninja rings, łatwiejszej wersji przeszkody czyli slow line. Zawodnicy, którzy zdecydowali się skorzystać z tej opcji, mieli do zrobienia dodatkową pętlę liczącą około 200 metrów.

Biegun 2

Najlepszą wśród kobiet w kategorii ELITE okazała się Marta Łosin, która niewątpliwie jest odkryciem 2019 roku. Marta brała udział w projekcie sztafeta Biegun OCR, która rozpoczęła się po marcowej edycji. Od tego dnia biega jako ambasadorka zawodów. W lipcu wystartowała w kategorii Sztafeta, natomiast terazpo biegła w kategorii ELITE. Do drugiego miejsca wypracowała aż 18 minutową przewagę, tym samym dystans 2 x 4,7 km (52 przeszkody) pokonała w czasie 01:38:08.

Wśród mężczyzn najlepszy był Tomasz Danielkiewicz, który po raz szósty wybiegał swój Biegun. Nagrodę, którą otrzymał za zwycięstwo, przekazał dla małego chłopca, który codziennie walczy o to, aby móc normalnie chodzić.

Biegun 1


Sukcesy świętowali również uczestnicy Kategorii Rodzinnej oraz OPEN. Pełne wyniki dostępne są – Tutaj. Kolejne edycje zawodów Biegun OCR przewiano w następujących terminach:

20.03.2020r. – Wesołe Bagniska
4-5.07.2020r. – Gniew
7.11.2020r. – Wielkie Wygwizdowo

Więcej na: biegunocr.pl.

Maciej Gach/Biegun OCR