Pomorze biega
Fot. AmberExpo Półmaraton Gdańsk

niedziela,

17 listopada 2019

18:22

Hammington Cherop i Olga Ochal triumfatorami AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza

Skończyła się tegoroczna edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza, która tradycyjnie spotkała się z ogromnym entuzjazmem i radością miłośników biegania.

W szóstej edycji gdańskiego półmaratonu wzięło udział ponad 3150 uczestniczek i uczestników, którzy mieli idealne warunki pogodowe do biegania, aby osiągnąć wymarzone rekordy życiowe na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metrów.


Najszybciej linię mety przekroczył Kenijczyk Hammington Cherop z czasem 1:06:31, jednak losy zwycięstwa toczyły się do samego końca, gdyż w zasadzie o włos wyprzedził Artema Kazbana z Ukrainy i swojego rodaka Boniface Wambua Nduva. Najlepszy z Polaków był Łukasz Woźniak z wynikiem 1:08:26.

Półmaraton Gdańsk copy
Wśród Pań zwyciężyła Olga Ochal osiągając czas 1:17:18. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko z wynikiem 1:21:50, a trzecie miejsce przypadło Katarzynie Pobłockiej-Głogowskiej.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć – Tutaj.

NAJWIĘKSZA IMPREZA W GDAŃSKU

Półmaraton Gdańsk 2
AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza to najliczniejsza impreza biegowa w Gdańsku. W ramach imprezy zawodnicy rywalizowali również na dystansie 5 kilometrów, w biegu "Nocna Dycha", a najmłodsi uczestnicy mogli spróbować swoich sił w Amber Kids.

Więcej informacji na: pólmaratongdansk.pl.

 

Posłuchaj materiału Włodzimierza Machnikowskiego:

 

 

Maciej Gach