Pomorze biega

poniedziałek,

04 listopada 2019

14:28

Biegiem z Bieszczad nad Morze dla Bruno

31 października o godzinie 7:00 z rzeszowskiej Żwirowni ruszył Bieg z Bieszczad nad Morze dla Bruno w ramach Hajny Runnung Challenge.
Pomysłodawcą akcji jest Paweł Hanulak, którego wspiera Stowarzyszenie Bruno, aby zebrać fundusze na przygotowanie nowego lokalu na działalność Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego INA w Rzeszowie.

W Ośrodku INA na co dzień z kompleksowej terapii i edukacji, korzysta trzydzieścioro dzieci z niepełnosprawnościami w wieku od 3 do 16 lat. Rehabilitacja odbywa się pod okiem specjalistów z zakresu takich dziedzin jak: oligofrenopedagogika (edukacja dzieci z niepełnosprawnością intelektualną), tyflopedagogika (edukacja dzieci niewidzących i słabowidzących), neurologopedia, fizjoterapia, integracja sensoryczna czy terapia widzenia.

76762571 10217522379428716 5682304653878886400 n


Dla tych dzieci Ośrodek to nie tylko specjalistyczne przedszkole i szkoła – to także dom ze wspaniałą atmosferą ciepła i życzliwości, którą tworzy oddana kadra nauczycieli, terapeutów i opiekunów, aby dzieci mogły zdobyć nowe umiejętności, przybliżające je do samodzielności.

W celu popularyzacji zdobycia środków na działalność rzeszowskiej instytucji, Paweł Hanulak zdecydował się na bieg z Bieszczad, który zakończy w Gdańsku. W środę zawita do Grudziądza, a w czwartek rozpocznie odcinek z Pelplina do Gdańska. Każdy może potowarzyszyć Pawłowi w słusznym celu, aby dzieci mogły podejmować codzienne wyzwania w walce z ograniczeniami wynikającymi z niepełnosprawności.

Więcej informacji na: hajny.run.

Maciej Gach