Pomorze Biega - biegi

sobota,

30 stycznia 2016

18:25

II Bieg Kobiet w Gdyni już 30 kwietnia!

W ostatnią sobotę kwietnia odbędzie się druga edycja Biegu Kobiet, którego pełnoprawnymi uczestnikami mogą być jedynie kobiety. Wprawdzie panowie też mają prawo wystartować, ale nie będą włączeni do klasyfikacji końcowej.

Start biegu na dystansie 5 km nastąpi 30 kwietnia na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim w okolicach restauracji Barakuda.

Bieg oranizuje popularna blogerka Marzena Michalec (Kobieta w Biegu), która gorąco namawia do udziału w zawodach z kilku powodów  Po pierwsze dedykowany jest paniom, które są wciąż w mniejszości na startach, po drugie w tym roku promujemy profilaktykę przeciwko nowotworom piersi, stąd nazwa tej edycji: "ZAWSZE PIER(W)SI". A po trzecie wyjątkowo skutecznie zachęca te panie, którym brakuje pewności, aby wystartować w zawodach. W biegach kobiet jest naprawdę wiele takich uczestniczek, które dzięki tym startom przełamują swoje wewnętrzne bariery i zaczynają biegać, czasami stając się przykładem do naśladowania dla innych, wciąż nie przekonanych! I to jest piękne! Poza tym startują zarówno nastolatki jak i aktywne seniorki! Kobieta w biegu jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich pań, bez względu na wiek i formę.

W ubiegłym roku udział wzięło ponad 300 biegaczek z całego Pomorza. Można się spodziewać, że kwietniowe zawody również będą cieszyły się sporą popularnością  Obecnie liczba zapisanych pań wynosi blisko 600. To dwukrotnie więcej, niż w I edycji, a liczba może się zwiększyć nawet do 1000. Tydzień przed startem pań w Gdyni, odbywa się bieg kobiet we Wrocławiu. Tam zapisanych jest na tą chwilę 1000! Panie piszą do mnie w sprawie biegu gdyńskiego z różnych stron Polski, a że to majówka nad Bałtykiem – będzie z pewnością wiele przyjezdnych pań, chcących poczuć nadmorski klimat i pobiec w zawodach – podkreśla Marzena Michalec


103 kwb w Gdyni fb 1

Tak jak to było wspomniane, tegoroczna edycja ma celu popularyzację profilaktyki, aby zapobiegać nowotworom raka piersi. Dlatego udział w Biegu Kobiet to również połączenie sportu z edukacją  – Tym razem zdecydowałam, że pod pretekstem biegu będę nagłaśniać problem nowotworów piersi u kobiet, zachęcając je do badań i akcentując problem.  Wciąż 5 tys. kobiet rocznie umiera w naszym kraju, w większości dlatego, że guza wykryły za późno. Chcę stawić temu czoła i mówić głośno o tym, że w XXI wieku nawet ze złośliwym nowotworem można wygrać.  Osobiście problem nowotworu doświadczył mnie oraz moją żeńską część rodziny. My z moimi ciotkami wygrałyśmy, ale moja babcia już niestety nie. Pokłosiem mojej historii jest także poradnik w formie e-booka dostępny na mojej stronie, który napisałam z myślą o kobietach w biegu, które często nie mają czasu na badania. Uważam, że to najcenniejszy dodatek do pakietu startowego – 28 stron, które w przejrzysty sposób podpowiadają co należy zrobić, jeśli wykryłyśmy u siebie guza w piersi. Odzew jest bardzo duży – wyjaśnia organizatorka zawodów.

Tak więc drogie panie, bez względu na to jaką macie formę, pobiegnijcie dla zdrowych piersi, bo "ZAWSZE PIER(w)SI".

Zapisy 
Na bieg można zapisywać się poprzez formularz dostępny – TUTAJ.

Opłata startowa
45 zł – 28 kwietnia
50 zł – w dniu zawodów

Limit uczestniczek wynosi 800 osób.

Każda z uczestniczek w pakiecie startowym otrzyma m.in.: medal, unikatową koszulkę techniczną, kosmetyki.

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych:
16 – 29 lat
30 – 39 lat
40 – 49 lat
50 – 60 i więcej lat

Nagrody
Panie za uzyskane trzy pierwsze miejsca w danych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe. Każda z uczestniczek dostanie na mecie pamiątkowy medal. Natomiast przed i po biegu biegu zaplanowano konkursy z nagrodami.

Program imprezy
09.00 – otwarcie biura zawodów – przy miejscach startu i mety
11.15 – zamknięcie biura zawodów
11.15 - konkurs nr 1
11.40 – rozgrzewka
12:00 – start
12:45 – rozciąganie i wyciszanie emocji
13:00  konkurs nr 2
13:30 – dekoracja zwyciężczyń, wspólne zdjęcie i ogłoszenie oficjalnych wyników

Szczegółowe informacji o Biegu Kobiet można znaleźć na kobietawbiegu.pl oraz na specjalnie utworzonym profilu FB – Bieg Kobiet w Gdyni. Natomiast wywiad ze współorganizatorką imprezy Marzeną Michalec – możecie przeczytać (Tutaj).

Opracował Maciej Gach

_