Opinie
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

13 września 2018

16:08

Zamiast luksusowego auta, trzeba walczyć o odzyskanie zaufania trenera. Rekordowe kary dla piłkarzy Lechii [OPINIA]

Kary finansowe - prawdopodobnie najwyższe w klubowej historii - to najpoważniejsze sankcje dla piłkarzy Lechii, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek awanturowali się przy punktach gastronomicznych w pobliżu plaży. Nie ujawniono, o jakie kwoty chodzi, ale według mojej wiedzy stanowią one równowartość luksusowego samochodu. Miesięczne pensje najdroższych piłkarzy Lechii oscylują w okolicach 100 tys. zł, a w tym wypadku mamy do czynienia z ich wielokrotnością.

Trener Piotr Stokowiec stwierdził stanowczo, że nie zamierza tolerować podobnych zachowań. Dyrektor sportowy Janusz Melaniuk wyjaśnił, że rozwiązanie kontraktu z różnych względów nie wchodzi w grę. Także dlatego, że nie ma podstaw prawnych. Tak naprawdę dopiero wyrok skazujący otwiera perspektywę zerwania umowy.

Jeden z domniemanych uczestników nocnych zajść w okolicy plaży jest podstawowym piłkarzem lidera ekstraklasy. Jego potencjalny zmiennik znajduje się w słabszej formie i także względy pragmatyczne sprawiają, że jedyną sankcją za skandaliczne zachowanie będzie kara finansowa.

W wyjściowym składzie na sobotni mecz z Wisłą najpewniej zobaczymy jednego z winowajców. Drugi, walczący o miejsce w meczowej "18", bardzo oddalił się od pierwszego składu.

Lechia nie zamierza wydawać oświadczenia w tej sprawie i ujawniać personaliów zawodników. Sprawę uznano za zamkniętą.

Włodzimierz Machnikowski