Muzyka
Natalia Kukulska i Tomasz Olszewski w studiu Radia Gdańsk fot. Radio Gdańsk/Joanna Matuszewska

piątek,

13 marca 2015

14:28

Natalia Kukulska o krążku Ósmy Plan: Trzeba robić coś autorskiego, wtedy znajdą się odbiorcy

- Na nowej płycie jest dziesięć premierowych piosenek i jeden cover. Zmieniłam skład muzyków na scenie, co jest dla mnie bardzo inspirujące, opowiadała w Radiu Gdańsk Natalia Kukulska. Mówiła o nowym krążku, muzycznych inspiracjach, które łączą ją z mężem, stosunku do talent-show i rozpoczynającej się trasie koncertowej.
Natalia Kukulska podkreślała, że w muzyce najważniejsza jest konsekwencja i nieustanna wiara w swoje umiejętności. - Wielu słuchaczy ma pozytywne skojarzenia z moim śpiewaniem w dzieciństwie. Teraz robię zupełnie co innego, ale konsekwentnie staram się robić to, co czuję. Nie ma innej drogi dla kogoś, dla kogo muzyka jest pasją. W dobie talent- show wierzę, że słuchacze mają własne zdanie. Jest możliwość szperania w internecie i znalezienia takiej muzyki, jakiej chce się słuchać. Jeśli ludzie robią coś autorskiego, to kwestia wykonania pewnej pracy, żeby znalazła się też publiczność.


Na nowej płycie Natalii Kukulskiej zatytułowanej "Ósmy plan" znalazło się dziesięć premierowych piosenek i jeden cover. - To słynne "Zaopiekuj się mną", został wyprodukowany przez Marcina Borsa, na co dzień wydającego płyty Kasi Nosowskiej czy Gaby Kulki. Śpiewa tam ze mną Krzysztof Zalewski, artysta, którego też bardzo cenię. Wychodzę z założenia, że jeśli robi się covery, to trzeba mieć na nie swój pomysł.

natalia kuku 2Autorskie kompozycje artystki wyprodukował jej mąż Michał Dąbrówka. - Oprócz bycia cenionym perkusistą, ma bardzo otwartą głowę. Nie zamknął się w swoim instrumencie, zaczął komponować, produkować i grać na syntezatorach analogowych. Elektronika rodem z lat 70 i 80. to trochę taka nasza miłość. Myślę, że każdy kto widział oskarowy film Whiplash, wie że bycie perkusistą to bardzo wymagający zawód.

Piosenki powstawały też w otoczeniu innych muzyków, niż dotychczas. - Zmieniłam troszeczkę muzyków na scenie, żeby wydarzyły się inne rzeczy. Skład jest zupełnie nowy, świeży, dla mnie to bardzo inspirujące.

kukulska plytaPremierowe kompozycje artystka zaprezentuje 13 marca w gdyńskim klubie Atlantic, podczas koncertu inaugurującego ogólnopolską trasę koncertową. Jak zapowiada, przygotowała dla fanów wiele niespodzianek. - Zagramy cały materiał z nowej płyty. Będzie też trochę przemyconych utworów z poprzednich płyt: Sexi flexi i CoMixu. Jest gorąco, na moim fanpage'u na Facebooku można sprawdzić, co się będzie działo.

Zapytana o to, czy dzieci dzielą jej muzyczne pasje, Natalia Kukulska mówi, że nie przenosi na nie swoich ambicji. - Zostawiamy im wolny wybór, ale syn już bardzo odleciał w stronę muzyki. Gra na perkusji, ksylofonie. Jest w szkole muzycznej w gimnazjum i skończył podstawówkę w klasie fortepianu.

{youtube}Qs1FJc8cN4w{/youtube}

dr/mat


{youtube}MWNfpzMlyfk{/youtube}