Muzyka
Myslowitz zagraj w Radiu Gdańsk w piątek, 24 lipca, o godzinie 18:00 (Fot. Materiały prasowe/Tomasz Staszewski)

wtorek,

21 lipca 2020

19:01

Zespół, na który obraził się Iggy Pop i który MTV uznało za najlepszy w Europie. Myslovitz w piątek zagra w Radiu Gdańsk

Myslovitz - u wielu osób wywołuje mocne skojarzenia. Niektórzy przenoszą się w czasie o kilkanaście lat i przypominają sobie chwile młodości z muzyką grupy w tle, inni wspominają koncert sprzed paru miesięcy twierdząc, że wreszcie odkryli ścieżkę dźwiękową swojego życia.

To zespół, na który śmiertelnie obraził się Iggy Pop za rzekome podbieranie mu fanek na wspólnej trasie. Jim Kerr z Simple Minds do dzisiaj wspomina ich koncerty i mówi, że byli "czarujący, oryginalni, wspaniali". Janusz Kamiński kręcił im teledysk, a Horowitz zrobił zdjęcie na okładkę. MTV uznało, że są najlepsi w Europie.

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, mający niewątpliwie ogromny wpływ na rodzimą scenę muzyczną, wystąpi na żywo w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w piątek, 24 lipca, o godzinie 18:00.

KONCERT DLA WSZYSTKICH

Ten koncert dla Przyjaciół Radia Gdańsk, z powodów bezpieczeństwa, odbędzie się bez udziału publiczności, ale i tak każdy będzie mógł być z nami. Całość planujemy na żywo transmitować na naszej antenie, a także, w formie wideo, na stronie internetowej i facebookowym profilu Radia Gdańsk.

 

Partnerem koncertu jest Mecenas Kultury PKN Orlen.

pb