Muzyka
Ladies' Jazz Festival odbędzie się w tym roku z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych (fot. KFP/Anna Rezulak)

piątek,

19 czerwca 2020

20:41

Tegoroczny Ladies' Jazz Festival w zmienionej formie. Polskie damy jazzu zobaczymy na żywo, gwiazdy z zagranicy wystąpią online

Pod koniec lipca w Gdyni po raz szesnasty odbędzie się Ladies' Jazz Festival. W tym roku zaplanowano zarówno tradycyjne koncerty na żywo, jak i występy online.


Miłośnicy jazzu w kobiecym wydaniu mogą szykować się na ucztę dla ucha w dniach od 20 do 26 lipca. To właśnie wtedy odbędzie się 16. edycja Ladies' Jazz Festival. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku wydarzenie ma mieć nieco zmienioną formułę.

POLSKIE DAMY JAZZU NA ŻYWO

Przed publicznością na żywo zagrają polskie damy jazzu: Dorota Miśkiewicz, Iza Kowalewska, Urszula Dudziak, Hanna Banaszak oraz Irka Zapolska – ubiegłoroczna laureatka festiwalowego Grand Prix. Zaprezentują się także młode, utalentowane artystki startujące w tegorocznym konkursie. Do 3 lipca wciąż twa przyjmowanie zgłoszeń pod adresem mailowym: konkurs@ladiesjazzfestival.pl.

Koncerty w ramach festiwalu odbędą się w Konsulacie Kultury oraz na scenie Teatru Muzycznego. Jak informuje gdyński magistrat, liczba miejsc na widowni zostanie dostosowana do obecnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

ZAGRANICZNE GWIAZDY WYSTĄPIĄ ONLINE

Gwiazdy ze świata zobaczymy w internecie. Na koncertach online wystąpią: amerykańska wokalistka Stacey Kent, kanadyjska artystka Wendy Lands, holenderska saksofonistka Candy Dulfer, brazylijska pianistka jazzowa i wokalistka Eliane Elias oraz znana gdyńskiej publiczności amerykańska wokalistka i pianistka Beth Hart.

Podczas tegorocznego festiwalu miała zagrać również brytyjska artystka Tanita Tikaram. Jej koncert został jednak przełożony na przyszły rok. Piosenkarka wystąpi 31 lipca 2021 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Zakupione do tej pory bilety zachowują ważność. Można też oczywiście dokonać zwrotu. Wiadomo także, że w 2021 roku na gdyńskim festiwalu wystąpi Karen Souza. Jej koncert jest planowany na 26 lipca.

 

jazz plakat 2020

 

UM GDYNIA/am