Muzyka
Choć muzyków Kombi dzieliły kilometry, to i tak udało się im zagrać "razem" (Fot. Kombi)

piątek,

12 czerwca 2020

20:45

"Słodko i miło", choć z różnych krańców Polski. Domowy występ Kombi kolejną odsłoną cyklu "Minikoncertów Radia Gdańsk" [FILM]

Nagrywany w kilku miejscach w Polsce i dokładnie zmiksowany. Grupa Kombi, mimo pandemii i kilometrów dzielących muzyków, zagrała wspólnie domowy koncert, który usłyszeliśmy w Radiu Gdańsk.
Nie obyło się bez trudności. Szczególnym wyzwaniem było zarejestrowanie partii wokalnych Zbyszka Fila. Sławek Łosowski na potrzeby nagrań wysłał mu specjalny mikrofon, a dodajmy, że panowie mieszkają na dwóch różnych krańcach Polski. Kłopoty się nie skończyły, bo kolejnym problemem okazał się pogłos. Różne ustawienia, różne próbki, zanim udało się uzyskać odpowiednie brzmienie.


KOMBI "PO DOMOWEMU"

Efekt tych eksperymentów można było usłyszeć na naszej antenie w piątkowy wieczór. Parę minut po godzinie 20 Zespół Kombi był piątym wykonawcą, który wystąpił w ramach cyklu "Minikoncertów Radia Gdańsk".

Formacja wykonała trzy utwory w, tym jeden ze swoich największych przebojów - "Słodkiego miłego życia". Już od pierwszych dźwięków było jasne, kto występuje. Mimo że muzycy nagrywali swoje partie oddzielnie, to i tak zespół brzmiał bardzo spójnie.

Może inny, bez publiczności, odbywający się w szczególnym czasie, ale był to koncert naładowany bardzo pozytywną energią.

{youtube}sBIQltGylWM{/youtube}

Partnerem wydarzenia był Totalizator Sportowy - właściciel marki Lotto.

 

pb