Muzyka
Tomek Makowiecki podczas nagrywania #hot16challenge2 (Fot. Facebook/Tomasz Makowiecki)

piątek,

29 maja 2020

20:05

Wariacje wokół "Moizmu" i "Ciała" Grzegorza Ciechowskiego. Tomek Makowiecki wystąpił dla słuchaczy Radia Gdańsk [ZOBACZ]

Był już domowy koncert Adama Nowaka z grupy Raz Dwa Trzy, wystąpiła też Julia Pietrucha. Tomek Makowiecki był trzecią gwiazdą cyklu "Mini Koncerty Radia Gdańsk". Jak artysta radzi sobie w czasie pandemii? Między innymi o tym opowiedział Tomaszowi Galińskiemu w rozmowie przed koncertem.

Tomek Makowiecki już na początku wieku stał się idolem nastolatek po tym, jak wziął udział w jednym z popularnych telewizyjnych programów. Grał "lekką" muzykę, ale przyszedł czas na voltę artystyczną. We wrześniu 2014 roku występował już w studiu Radia Gdańsk, prezentując materiał z płyty MOIZM, bardzo dla niego ważnej. Tomaszowi Galińskiemu opowiedział, jak radził sobie z izolacją.

- Największą rzeczą, jaką odczułem było odwołanie koncertów, za którymi tęskniłem, a wcześniej miałem bardzo długą przerwę w występowaniu. Były ogłoszone daty, niektóre miejsca zdążyły się wyprzedać, a ja byłem nastawiony na to, że spotkam się z ludźmi i mnie to uskrzydli. Niestety, pech chciał, że wydarzyło się to, co się wydarzyło - przyznał Tomek Makowiecki.

Muzyk opowiedział, że wolny czas wykorzystał twórczo. - Tak na co dzień niewiele się u mnie zmieniło. Bo mój tryb przez ostatni rok wyglądał tak, że kursowałem między domem a studiem nagraniowym, do którego codziennie jeździłem rowerem. Miałem czas, żeby skończyć to, co niedokończone, stworzyć coś nowego. Był to dla mnie bardzo kreatywny czas i jest nadal - dodał.

Zobacz całą rozmowę z Tomkiem Makowieckim:

 

Niżej można natomiast zobaczyć nagranie z koncertu: