Muzyka
Julia Pietrucha rozmawiała z Tomaszem Galińskim przed zagraniem w cyklu "Mini Koncerty Radia Gdańsk" (Fot. Radio Gdańsk)

piątek,

22 maja 2020

20:30

Julia Pietrucha wystąpiła w Radiu Gdańsk: "To taka przyjacielska forma pokazania utworów z obu płyt" [FILM]

Słuchając po drodze muzyki grupy Kasabian, Julia Pietrucha dotarła do naszej rozgłośni, gdzie szczerze opowiedziała o ostatnich tygodniach Tomaszowi Galińskiemu. - Przyznam, że tęsknie za tymi spotkaniami z publicznością, ale jest czas na tworzenie nowych rzeczy i to jest bardzo inspirujące. Nie było na to tak naprawdę chwili od wydania ostatniej płyty. Nie było czasu, żeby wypuścić z siebie te wszystkie historie, które się gdzieś zagnieździły - mówiła przed koncertem na naszej antenie artystka.

W piątek Julia Pietrucha zagrała w ramach cyklu "Mini Koncerty Radia Gdańsk". Był to kolejny występ przygotowany specjalnie dla naszych słuchaczy. Tydzień temu na naszej antenie zagrał solowo Adam Nowak z grupy Raz Dwa Trzy.

PRZYJACIELSKI KONCERT

Julia Pietrucha zdradziła wcześniej w rozmowie z Tomaszem Galińskim, co będzie można usłyszeć podczas wieczornego koncertu oraz kto z nią wystąpi. - Dzisiaj opowiemy historię razem z Kubą Jaźwieckim, czyli gitarzystą, moim przyjacielem i wieloletnim współpracownikiem, który przeprowadził się za moją namową nad morze z Krakowa i jest mu tu bardzo dobrze. Znamy się od lat, usłyszałam, jak on gra na gitarze i po prostu stwierdziłam, że ten człowiek jest cudowny. Niesamowite było to, jak słuchał wokalistki, z którą występował. Pamiętam, że zostawiłam mu swój numer, zadzwonił i tak zaczęliśmy współpracę. Tylko, że zawsze w tej formie zespołowej - mówiła wokalistka.

- Okazja, żeby tutaj dla was zagrać, pozwoliła nam przygotować akustyczny materiał tylko we dwoje. Bardzo jestem z tego zadowolona, to będzie taka nasza przyjacielska forma pokazania utworów z obu płyt - dodawała Julia Pietrucha.

MILION POMYSŁÓW

Artystka przyznała, że czas pandemii wykorzystała bardzo twórczo. - Od początku kwarantanny zrodziło się milion pomysłów w mojej głowie. Siadam i codziennie piszę jakąś piosenkę, więc na naszą płytę jest już mnóstwo materiału - podkreśliła.

Julia Pietrucha mówiła, że ostatnie tygodnie pozwoliły jej spędzić więcej czasu z najbliższymi. - Dla mnie rodzina zawsze była najważniejsza. Staram się tak tkać swoje życie, żeby mądrze łączyć spełnienie i karierę z czasem, oddaniem, czułością dla rodziny, dla małej córeczki. Myślę, że przez tę kwarantannę spędzamy tego czasu razem jeszcze więcej i bardzo się z tego cieszę. Odkąd można wychodzić, to spędzamy niemal całe dni na plaży, łażąc, budując zamki z piasku, jeżdżąc na hulajnodze. To wszystko jest świetnym doświadczeniem - przyznała.

Obejrzyj całą rozmowę Tomasza Galińskiego z Julią Pietruchą:

 

 

Partnerami koncertu są: Orlen - Mecenas Kultury oraz Lotto.

 

tgr