Muzyka
Julia Pietrucha podczas koncertu w studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna (Fot. Michał Biliński)

wtorek,

19 maja 2020

12:51

Kolejna odsłona cyklu "Mini Koncerty Radia Gdańsk". W piątek dla naszych słuchaczy zagra Julia Pietrucha

Kolejny piątek i kolejna okazja do niecodziennego spotkania. Tym razem w ramach nowego cyklu Radia Gdańsk swoim głosem zaczaruje nas Julia Pietrucha. Wokalistka, autorka tekstów, aktorka i modelka. Na swoim koncie ma kilkanaście ról filmowych i serialowych oraz dwie płyty - "Parsley" i "Postcards from the seaside". W naszej rozgłośni wykona pięć specjalnie wybranych na tę okazję utworów.

Julia Pietrucha tworzy subtelne i bardzo szczere kompozycje. Raz jest tajemniczo i dramatycznie, innym razem nostalgicznie, a po chwili lekko i dowcipnie. Swoim drugim albumem artystka pokazała, że na scenie nie jest przypadkowo i muzycznie ma jeszcze sporo do opowiedzenia. A co najważniejsze, odkryła własny język, dzięki któremu znalazła swoje pewne miejsce wśród najlepszych, polskich, współczesnych kompozytorek i wokalistek.

Julia Pietrucha zagra na naszej antenie w piątek po godzinie 20:05 w Muzycznej Strefie Radia Gdańsk. Tego samego dnia o godzinie 12:15 porozmawia z naszym dziennikarzem Tomaszem Galińskim. Ta rozmowa ukaże się na naszej stronie także w formie wideo.

 

tgr