Muzyka
(Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

piątek,

15 maja 2020

18:19

Magiczny wieczór i domowa atmosfera na naszej antenie. Adam Nowak wystąpił w ramach cyklu "Mini Koncerty w Radiu Gdańsk" [FILM]

Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy umilił naszym słuchaczom piątkowy wieczór w tym trudnym czasie pandemii. Mogliśmy go usłyszeć na antenie Radia Gdańsk, ale nie ze Studia Koncertowego im. Janusza Hajduna, a z... własnego domu. Był to pierwszy występ z cyklu "Mini Koncerty w Radiu Gdańsk".

Lider formacji Raz Dwa Trzy pojawił się na antenie Radia Gdańsk kilka minut po godzinie 20:00. Tym razem zagrał sam, ale towarzyszyła mu gitara akustyczna.

Repertuar tego niecodziennego, bardzo intymnego koncertu do końca pozostawał tajemnicą. We wcześniejszej rozmowie artysta podkreślał, że chciałby, aby ten wieczór był wyjątkowy. - Starałem się ten koncert wymyślić w taki sposób, żeby był czymś innym niż tylko odtworzeniem materiału, który składa się na twórczość zespołu Raz Dwa Trzy - opowiadał na naszej antenie Adam Nowak.

Artysta wykonał takie utwory jak "Życie Janka", do którego tekst napisał syn Adama Nowaka, czy "Z uśmiechem dziecka kamień".

NIESPODZIANKA DLA SŁUCHACZY

Artysta przygotował także wspaniałą niespodziankę dla naszych słuchaczy. To klip do utworu "Talerzyk", który zobaczycie poniżej:

{youtube}21CdbTC5hBM{/youtube}


Występ zainaugurował nowy cykl "Mini Koncertów w Radiu Gdańsk". Przez dziesięć najbliższych tygodni, w każdy piątek, nasi słuchacze będą mieli okazję spotkać się wieloma wyjątkowymi artystami.

Partnerem koncertu był PKN Orlen.

 

RG