Muzyka
Muzyka Nagrobków to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu (Fot. Materiały prasowe)

środa,

18 marca 2020

15:55

Koncert Nagrobków bez publiczności, ale transmitowany przez internet. "Przestają obowiązywać zasady, które mamy wyryte w głowach"

To nie był zwyczajny koncert. Zespół Nagrobki zagrał w poniedziałek w samo południe w swojej sali prób. Publiczności tam nie było, ale w koncercie można było wziąć udział... przez internet. Trwający nieco ponad godzinę występ obejrzało online 3900 osób i był to chyba jeden z największych koncertów w historii tej trójmiejskiej grupy.

O szczegółach tego wydarzenia i emocjach z nim związanych opowiedział Piotrowi Bonarowi Adam Witkowski, perkusista i wokalista Nagrobków. Wywiadu udzielił przez telefon, podczas... spaceru po lesie.

- Myślę, że to częsta rzecz, która była już robiona nie raz na świecie. Teraz kontekstem jest wirus i to, że jesteśmy pozamykani w domach. To zmienia występy przed kamerami na coś niezwykłego. Porę wybraliśmy dość perfidnie, sądząc, że w tym momencie nikt inny nie nadaje takich rzeczy. Wydaje mi się, że przez to, że zmienia się ta forma koncertu, przestają obowiązywać zasady, które mamy wyryte w głowach - przyznał Adam Witkowski.

 

Posłuchaj całej rozmowy:

 

Zapis całego koncertu on-line Nagrobków:

{youtube}e2ctjqOn0pA{/youtube}

 

Piotr Bonar