Muzyka
(Fot. Radio Gdańsk/Roman Jocher)

piątek,

28 lutego 2020

20:35

Do... dwóch razy sztuka. Ania Rusowicz wystąpiła w Radiu Gdańsk i zaczarowała publiczność [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Choć trzeba było przełożyć koncert z powodu choroby artystki, to ostatecznie udało się! Nie 16, jak pierwotnie planowano, a 28 lutego Ania Rusowicz wystąpiła w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna.

Artystka zabrała słuchaczy w bigbitowo-rockowo-funkową podróż. W repertuarze koncertu znalazły się m.in. utwory z najnowszej, długo wyczekiwanej płyty Ani Rusowicz "Przebudzenie". Ze sceny słychać było inspiracje z podróży do Nowego Orleanu, a także z dobrego, klasycznego smaku lat 60 i 70.

- Było cudownie. Wspaniale, że Ania pokonała chorobę i przyjechała do Gdańska. Kocham jej piosenki i głos. To był cudowny początek weekendu - powiedziała po koncercie słuchaczka Radia Gdańsk.

Występ Ani Rusowicz był na żywo transmitowany na antenie Radia Gdańsk.

POWRÓT DO STYLU RETRO

Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem "złotych". Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

"Przebudzenie" to najnowsza, długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz, którą promowała w naszym studiu. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym, klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy też Otisa Reddinga. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70., które można powiedzieć, będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi żyjącemu zgodnie z naturą.

 

Partnerami koncertu byli PKN ORLEN - Mecenas Kultury, Lotto, Renault Zdunek.


RG


Zobacz Galerię