Muzyka
(Fot. mat prasowe)

poniedziałek,

24 lutego 2020

12:23

Nowy termin koncertu Ani Rusowicz! Artystka w studiu Radia Gdańsk wystąpi już 28 lutego

Choć poprzednio musieliśmy przełożyć koncert z powodu choroby artystki, wiemy już, kiedy się odbędzie! Do studia koncertowego im. Janusza Hajduna zapraszamy w piątek, 28 lutego, o godz. 19.
Wejściówki na koncert Ani Rusowicz, który pierwotnie miał odbyć się 16 lutego, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niestety, z powodu choroby artystka musiała przełożyć trzy występy, w tym ten w studiu Radia Gdańsk. Szybko udało się jednak ustalić nowy termin. 

Ania Rusowicz w studiu im. Janusza Hajduna zaśpiewa w piątek, 28 lutego. Zdobyte wejściówki oczywiście zachowują swoją ważność.

Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród Fryderyk, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem "złotych". Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

"Przebudzenie" to najnowsza, długo wyczekiwana płyta Ani Rusowicz, którą będzie promowała w naszym studiu. Artystka tym razem swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami m.in. do Nowego Orleanu nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy. Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym, klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy też Otisa Reddinga. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60/70., które można powiedzieć, będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi żyjącemu zgodnie z naturą.

Zapraszamy Was w bigbitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

Koncert odbędzie się w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk przy al. Grunwaldzkiej 18.

Partnerami koncertu są:

PKN ORLEN - Mecenas Kultury, Lotto, Renault Zdunek

RG