Muzyka
Ołowiany sterowiec "poszybuje" nad Gdańskiem (Fot. Materiały prasowe)

wtorek,

18 lutego 2020

07:10

Zeppelinians, czyli trójmiejskie spojrzenie na muzykę Led Zeppelin. "To jest dla nas taka swoista religia" [POSŁUCHAJ]

Szansa na zobaczenie na żywo Led Zeppelin jest niewielka. Trójmiejski zespół Zeppelinians wyszedł więc na przeciw oczekiwaniom miłośników hard rocka. Formacja od 2017 roku koncertuje w klubach i na festiwalach, wykonując piosenki z repertuaru Zeppelinów.

Gośćmi Piotra Bonara w Muzycznej Strefie Radia Gdańsk byli Filip Kamerath, wokalista Zeppelinians i Tomasz Nowik, gitarzysta basowy zespołu.

- To zaczęło się od mojego pierwszego spotkania z gitarzystą Piotrkiem Augustynowiczem. Od momentu kiedy powiedzieliśmy sobie, że uwielbiamy ten sam zespół, od razu coś zaiskrzyło. Przy pierwszej rozmowie powstała taka idea, że fajnie byłoby pograć Zeppelinów z racji tego, że nie ma możliwości, żeby zobaczyć ich na żywo, a uwielbiamy tę muzykę - przyznaje Tomasz Nowik.

RACHUNEK SUMIENIA

- Ja byłem ostatnim ogniwem zespalającym. Przede wszystkim jesteśmy fanatykami muzyki Led Zeppelin. To jest dla nas taka swoista religia. Trzeba dodać, że trudno było się zebrać z przyczyn duchowo-mentalnych. Musieliśmy zrobić rachunek sumienia, czy nie będzie to zbezczeszczone - dodał Filip Kamerath.

Grupa Zeppelinians zagra w sobotę 22 lutego koncert w Starym Maneżu w Gdańsku. Początek o godzinie 20:30. Więcej informacji o wydarzeniu >>> TUTAJ.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

pb