Muzyka
William Malcolm oraz perkusista Konrad Ciesielski podczas koncertu w Radiu Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

wtorek,

04 lutego 2020

15:41

William Malcolm opowiedział o "A Night At The Radio", czyli nowej płycie nagranej w naszym studiu

William Malcolm po raz kolejny odwiedził Radio Gdańsk. Tym razem, żeby zaprezentować swój nowym album "A Night At The Radio", który został zarejestrowany w naszym studiu w minione wakacje. - To był wyjątkowo magiczny wieczór, który tak naprawdę nigdy się już nie powtórzy - mówił w rozmowie z Kamilem Wicikiem w Muzycznej Strefie Radia Gdańsk.

To szczególna płyta, bo tym razem William Malcolm - w ramach swojego projektu Nightrun 87 - nie wystąpił sam. Obok niego na scenie pojawili się: wokalistka Marta Gałuszewska, perkusista Konrad Ciesielski oraz gitarzysta Wojciech Mucha. Jak przypomniał William Malcolm, zaproszenie innych artystów to był pomysł Kamila Wicika.

Kolejna płyta Williama Malcolma to dobra wiadomość dla wszystkich fanów synthwave'u. "A Night At The Radio", to muzyczna podróż po brzmieniach syntezatorów i niezwykle precyzyjnej grze instrumentalistów, wzbogacona niezwykłym głosem Marty Gałuszewskiej. - Bez niej ta płyta byłaby niepełna - mówił na naszej antenie William Malcolm.

William Malcolm to amerykańsko-brytyjski wokalista i kompozytor mieszkający w Polsce. Współtworzył m.in. takie zespoły jak Timmy And The Drugs oraz Tranqualizer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

 

Posłuchaj rozmowy Williama Malcolma z Kamilem Wicikiem:

  

mim