Muzyka
Zespół wystąpił w ramach cyklu promującego lokalną muzykę Metropolia Jest Okey (Fot. Tomasz Cieślikowski/Obrazowo)

niedziela,

26 stycznia 2020

21:30

Głos, który zapiera dech i gitarowe granie w najlepszym wydaniu. Zespół Mùlk wystąpił w Radiu Gdańsk

Zdaniem licznych recenzentów debiutancki album grupy Mùlk, to jedna z najgłośniejszych zeszłorocznych premier na polskiej scenie gitarowej. W niedzielę w naszym studiu zespół te doniesienia potwierdził i pokazał także, że nie mniej ma do powiedzenia w wydaniu koncertowym. Jednak mimo profesjonalizmu i fantazji instrumentalistów, najbardziej uwagę przykuł wokalista Piotr Gibner, który swoim głosem wybił tę trójmiejską grupę na światowy poziom.

Koncert odbył się w ramach cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Nasza rozgłośnia jest z zespołem Mùlk od początku, czyli od momentu ukazania się ich singla "Biesy". Premierowo prezentował go na naszej antenie Kamil Wicik, pokazując także inne utwory, które później znalazły się na ich debiutanckiej płycie. Na częstotliwościach Radia Gdańsk można również regularnie usłyszeć ich utwór "Milion". Nie zabrakło go podczas niedzielnego koncertu, a płynne przejście z tego utworu w kultowe Psycho Killer zespołu Talking Heads i jego wzorowe wykonanie potwierdziły muzyczny profesjonalizm.

 

kamilwicikNa zdjęciu prowadzący koncert Kamil Wicik (Fot. Tomasz Cieślikowski/Obrazowo)

 

"BYŁ WYBUCH, POTEM NAPIĘCIE TYLKO ROSŁO"

- Przytaczając słowa Titusa z Acid Drinkers "najpierw był wybuch, potem napięcie tylko rosło" - podsumował Kamil Wicik na naszej antenie w wywiadzie, którego muzycy udzieli po koncercie.

Członkowie grupy Mùlk to niezwykle aktywni muzycy, którzy mogą się pochwalić współpracą m.in. z takimi muzykami jak John Porter, Tymon Tymański i Adam "Nergal" Darski czy też grą w takich zespołach, jak chociażby Alfah Femmes, The Fruitcakes i Moose The Tramp.

Mùlk to:

Piotr Gibner – wokal
Jakub Leonowicz – gitara, wokal
Marcin Gałązka - gitara
Bartosz Nosewicz – gitara
Przemysław Bartoś – gitara basowa
Łukasz Kumański - perkusja

Organizatorami cyklu Metropolia Jest Okey są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.

 

mim