Muzyka
Zespół 5/6 zagrał koncert w Radiu Gdańsk 23 stycznia (Fot. Radio Gdańsk/Piotr Bonar)

czwartek,

23 stycznia 2020

20:15

Koncert na piątkę i sześć głosów. Zespół 5/6 wystąpił w Radiu Gdańsk

Grupa sześciu wokalistów z różnych zakątków Polski, składająca się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, wystąpiła w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Zespół wykonał materiał z ich debiutanckiej płyty "Nieoblicza".

, Na albumie znalazły się nowe aranżacje utworów takich artystów jak David Guetta, Sia, Billie Eilish, Rudimental czy Coldplay, a także materiał autorski, w wykonaniu a’capella oraz z towarzyszeniem sekcji rytmicznej. Na scenie Radia Gdańsk królowały pop, jazz, funk.

SZEŚĆ STYLISTYK, SZEŚĆ CHARAKTERÓW

Ten brzmieniowy miks, którego mogliśmy posłuchać, zrodził się z połączenia sześciu różnych charakterów, sześciu stylistyk muzycznych i sześciu głosów - Justyny Czarnoty, Wiktora Gabora, Małgorzaty Oleszczuk, Pawła Orłowskiego, Renaty Tuszyńskiej oraz Ireny Zapolskiej. Akompaniowali im Kuba Grzywacz na perkusji, Ariel Suchowiecki na pianie, Szymon Zalewski na basie i Jakub Klimiuk na gitarze.

- To koncert wyjątkowy. Jest to z jednej strony nagroda Radia Gdańsk na Ladies Jazz Festival, a z drugiej strony promocja płyty, która ma taki niecodzienny tytuł, "Nieoblicza". Ja ten zespół spotkałem po raz pierwszy rok temu. Nie ukrywam, że mnie zachwycili - powiedział, zapowiadając występ, Konrad Mielnik.

Publiczność zgromadzona w radiowym studiu również była zachwycona, bo już w połowie pierwszego utworu przywitała zespół głośnymi brawami. Później, po każdym energetycznym utworze, dokładała kolejne porcje oklasków. 

RG


Zobacz Galerię