Muzyka
Koncert odbył się w Studiu im. Janusza Hajduna (Fot. Radio Gdańsk/Maksymilian Mróz)

sobota,

21 grudnia 2019

21:00

Muzyka dawna w Radiu Gdańsk. Za nami wyjątkowy muzyczny wieczór w Studiu im. Janusza Hajduna

Wyjątkowy koncert muzyki dawnej w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna za nami. To kolejny występ w ramach cyklu "aMuz w Radiu Gdańsk" który przygotowujemy we współpracy z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Podczas muzycznego wieczoru w Radiu Gdańsk można było posłuchać najpiękniejszych utworów muzyki barokowej. Pojawiły się kompozycje m.in. J. S. Bacha, A. Vivaldiego i J. D. Heinichena. Na scenie zaprezentował się grający solo na klawesynie Maksym Zajączkiewicz. Towarzyszył mu zespół kameralny w składzie: Natalia Sokołowska (flet), Justyna Światkowska (skrzypce), Weronika Kulpa (wiolonczela), Weronika Rydzewska (gitara) oraz Magdalena Jędrzejewska (klawesyn).

barok 1(Fot. Radio Gdańsk/Maksymilian Mróz)

KOLEJNY Z CYKLU

Sobotni koncert w studiu im. Janusza Hajduna to trzeci występ z cyklu, który organizujemy wraz z gdańską Akademią Muzyczną. "aMuz w Radiu Gdańsk" składa się z 9 koncertów, których wykonawcami są studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. 6 koncertów zaplanowano w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, a 3 w Sali Koncertowej w budynku Akademii Muzycznej w Gdańsku.

barok 2(Fot. Radio Gdańsk/Maksymilian Mróz)

Kolejne występy zaplanowano na 22 lutego, 21 marca, 25 kwietnia i 26 czerwca - w Radiu Gdańsk oraz 18 stycznia i 9 maja - w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wszystkie transmitowane są na antenie Radia Gdańsk.

dr