Muzyka
Na zdjęciu (od lewej) Sławek Koryzno, Szymon Burnos, Emil Miszk i Piotr Chęcki (Fot. Alice Nowicka)

środa,

20 listopada 2019

16:43

Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. W najbliższą niedzielę zagra u nas zespół Algorhythm

Ich muzyczne horyzonty sięgają niemal wszystkich gatunków. Ich twórczość można zdefiniować jako jazz, ale to odnosiłoby się wyłącznie do kompozycji, a nie stylistyki. Algorhythm to zespół, który czerpie z bogactwa muzyki elektronicznej i tradycyjnej. Tutaj znane od lat techniki przenikają się ze współczesną, fascynującą muzyczną "eksperymentalnością".
Mówią o sobie, że są kolektywem. To wiodący artyści na polskiej, młodej scenie jazzowej, współpracujący na co dzień pod szyldem różnych projektów. Kolektyw wyraża ich muzyczną koegzystencję, której efekty słychać najbardziej na najnowszym, trzecim wydawnictwie - "Termomix". Dzięki rezygnacji z solowego charakteru instrumentów, muzycy uzyskali eklektyczną, ale bardzo spójną całość. 


Z FRYDERYKAMI W TLE

Zmiany w Algorhythmie wymusiły personalne przetasowania. Skład opuścił kontrabasista, więc z kwintetu przekształcili się w kwartet. Jego obowiązki przejęła lewa ręka klawiszowca, Szymona Burnosa. Sami określają ten zabieg jako "elektryfikacja". To celne określenie, bo swoją najnowszą płytą pokazali, że lekkim romans z elektronicznymi brzmieniami, przerodził się w jeden z filarów, na którym budowany jest charakter zespołu.

Poprzednie wydawnictwo grupy Algorhythm, album "Mandala", był w 2018 roku nominowany do nagród Fryderyki w kategorii Muzyka jazzowa - album roku. A przed kilkoma miesiącami jeden z ich muzyków - Emil Miszk - otrzymał Fryderyka w kategorii Muzyka jazzowa - debiut roku. Zespół ma także na swoim koncie debiutancki album, zatytułowany "Segments".

 

 Posłuchaj fragmentu najnowszego wydawnictwa zespołu Algorhythm: 

 {youtube}7ZBEV84KCHg{/youtube}

 

DO SŁUCHACZA POSZUKUJĄCEGO

Piszą, że swoją muzykę kierują do poszukującego słuchacza. Wszystkich ciekawych muzycznych dokonań grupy Algorhythm zachęcamy do słuchania Radia Gdańsk, gdzie można zdobyć podwójne zaproszenia na ten koncert.

Algorhythm wystąpi w naszym studio 24 listopada po godzinie 20:00, w ramach cyklu Metropolia Jest Okej. Jego organizatorami są Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury. Koncert będzie transmitowany na naszej antenie.

Skład:

Emil Miszk – trąbka
Piotr Chęcki – saksofon tenorowy, elektronika
Szymon Burnos – Fender Rhodes, Moog, elektronika
Sławek Koryzno – perkusja, instrumenty perkusyjne