Muzyka
Gwiazda Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty - Hollywood Vampires (Fot. Materiały prasowe)

poniedziałek,

18 listopada 2019

13:05

Johnny Depp, Alice Cooper i Joe Perry zagrają w Polsce. Sprzedaż biletów rusza już wkrótce

Hollywood Vampires wystapią w Dolinie Charlotty w 2020 roku. To najsłynniejsza amerykańska supergrupa rockowa tej dekady. Tworzą ją legendarny wokalista Alice Cooper, słynny gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry i jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood - Johnny Depp.


Zespół powstał w 2015 r, a jego nazwa nawiązuje do rozrywkowego towarzystwa, w którym obracał się Alice Cooper w latach 70., do którego należeli m.in. John Lennon i Ringo Starr z The Beatles czy Keith Moon z The Who.

Grupa Hollywood Vampires nagrała dwa bardzo dobrze przyjęte albumy - "Hollywood Vampires" i "Rise".

50 LAT KARIERY, 30 PŁYT

Alice Cooper to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka. Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70., używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi.

W swojej 50-letniej karierze Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów - "I’m Eighteen”, „Elected”, „Hello Hooray”, „No More Mr Nice Guy”‚ „Only Women Bleed”, „Poison” czy „Hey Stoopid”.

Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx czy aktorka Mea West. John Lydon, wokalista Sex Pistols i Public Image Ltd. otwarcie przyznaje, że Cooper to jego idol i że zna na pamięć wszystkie jego piosenki. Dave Mustaine z Megadeth nazywa Coopera, który pomógł mu zwalczyć alkoholizm, swoim ojcem chrzestnym. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nigdy nie miesza się do polityki.

600 GITAR

Joe Perry to jeden z najbardziej znanych i cenionych rockowych gitarzystów na świecie. Jest współzałożycielem legendarnej grupy Aerosmith, która cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili powstania w 1970 r. Razem z wokalistą Stevenem Tylerem, Joe Perry tworzy sceniczny duet porównywany do pary Jagger/Richards z The Rolling Stones. Aerosmith nagrał 20 płyt, ich sprzedaż osiągnęła ponad 150 milionów egzemplarzy. Klasyczne albumy Aerosmith to "Rocks", "Permanent Vacation", "Pump" , "Get a Grip" i "Nine Lives". Joe Perry nagrał 7 płyt solowych i wziął udział w wielu sesjach i projektach jako gość specjalny. Ostatnio Steven Tyler nagrywa solo, a Joe Perry udziela się w grupie Hollywood Vampires, ale grupa Aerosmith nadal istnieje. Grając z Hollywood Vampire Joe Perry także czasami śpiewa, jego głos słychać w 2 piosenkach na nowej płycie "Rise". Joe posiada ponad 600 gitar i najczęściej gra na Gibsonie. Ostry sos oparty na przepisie Joe jest serwowany przez sieć Hard Rock Cafe.

EKSCENTRYCZNY AKTOR

Johnny Depp należy do grona najbardziej kasowych i najbardziej ekscentrycznych aktorów w Hollywood. Filmy z jego udziałem przyniosły światowy dochód przekraczający 14 miliardów dolarów. Jego najbardziej znane filmy to saga "Piraci z Karaibów", "Charlie i Fabryka Czekolady", "Jeździec Bez Głowy", "Neverland". Oprócz grania w wielkich, wysokobudżetowych produkcjach, Depp pokazywał się w ambitnych filmach jak "Pluton" czy "Truposz". Jego zainteresowanie muzyką sięga młodzieńczych lat i Depp często powtarzał, że zawsze chciał zrobić karierę jako gitarzysta, ale mu się to nie udało. Z czasem dopiął jednak swego i zadebiutował na płycie swojego przyjaciela Shane'a MacGowana w 1994 r, zagrał też na płycie Oasis w 1997 r i napisał też kilka piosenek na płyty ówczesnej żony Vanessy Paradis . W 2012 r pojawił się na albumie Aerosmith i jego przyjaźń z Joe Perrym zaowocowała założeniem zespołu Hollywood Vampires. Na nowej płycie "Rise" Depp śpiewa dwie piosenki, a jedna z nich jest słynny hit Davida Bowie "Heroes".

TRZY GWIAZDY NA JEDNEJ SCENIE

Zapowiada się wyjątkowe rockowe wydarzenie. Trzy megagwiazdy wystąpią na jednej scenie. 18 sierpnia 2020 roku Hollywood Vampires zagra na 14. edycji Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Sprzedaż biletów rozpoczyna się w piątek, 22 listopada 2019 roku, o godzinie 10 w Ticketmaster i Eventim. 


rg