Muzyka
W sobotę z grupą Mitch & Mitch zagra trójmiejski trębacz Emil Miszk (Fot. Tomasz Cieślikowski/Obrazowo)

piątek,

11 października 2019

15:53

Hałas, malowanie dźwiękiem i nieskończona ilość muzycznych endorfin [Weekendowy Przewodnik Koncertowy]

Kolejny weekend i kolejna okazja na pogłębienie muzycznych doznań. Tym razem przygotowaliśmy dość zróżnicowane rekomendacje, więc niezależnie od tego, czy szukasz muzycznego odprężenia, punkowego hałasu lub nieco elektronicznych brzmień, poniżej znajdziesz propozycję dla siebie.

PIĄTEK

Noise, Industrial i Psychoza

Supergrupa - tak możemy napisać o zespole Pryk, który w piątek zagra w Klubie Żak. W jego skład wchodzą muzycy z takich zespołów jak 19 wiosen, Cool Kids of Death i Psychocukier. Zespół po ponad ośmiu latach wrócił z nowym albumem "Trypolis", który zdaniem wielu osób będzie "pewniakiem" w muzycznych podsumowaniach 2019 roku. Obok nich na scenie pojawią się Nagrobki. Ta doskonale znana w Trójmieście grupa zagra premierowo swój najnowszy album "Pod Ziemią". Osobom, które nie są zaznajomione z twórczością nagrobków, z pomocą przychodzi sam zespół. Definiując swoją muzykę jako mieszankę gitarowego noise’u, zimnej fali, polskiego big beatu oraz wczesnego black metalu.

Bilety: 20/45zł

 

{youtube}OcPPvkuiB_M{/youtube}


Podróż ku indywidualnej prawdzie

- Projekt "Malowanie dźwiękiem" to stwarzanie plastycznej i wielobarwnej przestrzeni muzycznej, eksplorowanie jej po to, aby nawiązywać dialog. Jest to podróż ku indywidualnej prawdzie, próba wsłuchania się w nią - tak reklamowany jest piątkowy koncert Wojciech Bergiel Quartet. Ich muzyka wybija się ponad tradycyjne, kompozycyjne konwencje. Koncert tego kwartetu w Oliwskim Ratuszu Kultury to zdecydowanie propozycja nie tylko dla miłośników jazzu, ale przede wszystkim dla osób, które za pomocą delikatnych środków szukają pełnego zanurzenia w dźwiękach.

Bilety: 30/35zł

 

{youtube}NgBoKVKfDgc{/youtube}


SOBOTA

Pomoc przez muzykę

Legendarny zespół Kombi ze Sławomirem Łosowskim na czele oraz Krystyna Stańko Quintet wystąpią w koncercie z cyklu "Głosy dla Hospicjów". To koncert, który polecamy szczególnie, bo dochód z biletów, a także prowadzonych w przerwie aukcji, zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnie.

Bilety 85/140zł 

 

{youtube}rkDTsTbkJ9k{/youtube}


Muzyka wybrzmiewająca endorfinami

Kultowa grupa, która zaraża optymizmem. W Klubie Żak zagra formacja Mitch&Mitch. Do Gdańska przyjadą z nową płytą "Frisco Moods", ale zespół uchyli też rąbka tajemnicy z materiału, który przygotowują na 2020 rok. Każdy kto miał okazję widzieć ich w akcji wie, że jest to zespół, który niesamowicie potrafi bawić się dźwiękami i swoją muzyką. Z Mitch&Mitch na scenie pojawi się znany z wielu trójmiejskich jazzowych składów Emil Miszk, ubiegłoroczny laureat Fryderyka za Jazzowy Debiut Roku.

Bilety 20/45zł

 

{youtube}r4hoHibAJkw{/youtube}


Mocno i efektownie

A na deskach Wydziału Remontowego w stoczniowej scenerii zagra zespół Materia. Grupa będzie promować swój album "The Rising", który odbiega nieco od wcześniejszych płyt szczecinian. Jest na nim sporo melodii, śpiewu, ale nie brakuje również ciężkich riffów i połamanych rytmów. Prawie cały album można będzie wysłuchać na koncercie, chociaż chłopaki gwarantują, że nie pominą repertuaru z wcześniejszych płyt. Na scenie oprócz Materii, będzie można posłuchać I Was Born Twice z Bielska-Białej oraz Heresy Denied z Poznania. Muzycy nie szczędzą energii i dźwięków dla słuchaczy, grają mocno i efektownie.

Bilety 29/40zł

 

{youtube}lOf7oqXMAC8{/youtube}


NIEDZIELA

Tego dnia możemy wyróżnić tylko jedno wydarzenie. Jest bezpłatne i odbywa się blisko Twojego domu, a jego godziny są dość elastyczne. Apelujemy - w niedzielę idźmy na wybory!

 

Maksymilian Mróz