Muzyka
Sławomir Łosowski ze swoją grupą zagrają dla słuchaczy Radia Gdańsk (Fot. Facebook/Kombi)

środa,

09 października 2019

14:28

Zespół Kombi 22 października wystąpi w Radiu Gdańsk [KONCERT]

Zespół Kombi rozgrzewa Polaków już od kilku pokoleń. 22 października Sławomir Łosowski ze swoją grupą zagrają dla słuchaczy Radia Gdańsk. Będzie to szczególnie mocny akcent w roku 50-lecia pracy twórczej muzyka, ponieważ właśnie w Radiu Gdańsk 4 lipca 1976 roku podczas transmitowanej na żywo audycji Bałtyckie Forum Muzyczne podjął on decyzję o zmianie nazwy zespołu z Akcenty na Kombi.
Kombi ma swój rozpoznawalny styl oraz brzmienie, które są nierozerwalnie związane z osobą Sławomira Łosowskiego – lidera, założyciela i klawiszowca zespołu i kompozytora. Niepowtarzalne brzmienie jego syntezatorów a także charakterystycznie ogolna na łyso głowa i oryginalne okulary tworzą rozpoznawalny powszechnie wizerunek Kombi.

5 DEKAD, 21 MUZYKÓW, 1 LIDER

Sławomir Łosowski założył zespół 50 lat temu jako licealista i stoi na jego czele do dzisiaj. Przez pierwsze 7 lat zespół grał pod nazwą Akcenty a od 1976 roku gra jako Kombi. W dorobku kapeli są m.in. dwie nagrody Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1984 i 2018) wygrane głosami publiczności; nagrody i wyróżnienia festiwali Jazz nad Odrą, Awangardy Beatowej i Młodzieżowej Muzyki Współczesnej w Kaliszu; gościnny udział w I Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, Międzynarodowym Festiwalu Pop Session w Sopocie. Formacja wydała 13 albumów, z których kilka uzyskało status złotych płyt. W ciągu pięciu dekad zagrało w zespole 21 muzyków. We współczesnym składzie poza liderem grają: Zbigniew Fil wokal, Karol Kozłowski gitara basowa i Tomasz Łosowski perkusja.

W związku z jubileuszem lidera, zespół w lipcu tego roku zagrał transmitowany na żywo koncert w Radiowej Trójce, z gościnnym udziałem Leszka Możdżera, rapera MC Silka oraz gitarzysty Andrzeja Nowaka. W sierpniu wystąpił w Operze Leśnej na "Top of the Top Sopot Festival" TVN oraz zagrał na koncercie "Wakacyjnej Trasy Dwójki" TVP w Gdańsku. W listopadzie ukaże się płyta jubileuszowa, zawierająca najważniejsze utwory jubilata oraz ich wyjątkowe wykonania z udziałem zaproszonych gości.

Na koncert w Radiu Gdańsk zapraszamy 22 października chwilę po godzinie 19

RG