Kultura
Główną nagrodę otrzymał film Agnieszki Holland (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

sobota,

21 września 2019

21:07

"Obywatel Jones" najlepszym filmem 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

"Obywatel Jones" ze Złotymi Lwami 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei największą liczbę nagród (w tym Srebrne Lwy) otrzymał film "Ikar. Legenda Mietka Kosza."
W Gdyni nagrodzeni zostali:

Za debiut reżyserski BARTOSZ KRUHLIK za film SUPERNOVA

Za profesjonalny debiut aktorski ZOFIA DOMALIK w filmie WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI

Za charakteryzację do filmu IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - JOLANTA DAŃDA

Za kostiumy do filmu IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - AGATA CULAK

Za scenografię do filmu OBYWATEL JONES - GRZEGORZ PIĄTKOWSKI

Za dźwięk w filmie INTERIOR - MARCIN JACHYRA, JAROSŁAW CZERNICHOWSKI, OLIWIER SYNKOWSKI i MARCIN LENARCZYK

Za montaż filmu UKRYTA GRA - ROBERT GRYKA, WOLFGANG WEIGL i KRZYSZTOF ARSZENNIK

Za drugoplanową rolę kobiecą ELIZA RYCEMBEL w filmie BOŻE CIAŁO

Za drugoplanową rolę męską SEBASTIAN STANKIEWICZ w filmie PAN T.

Za muzykę do filmu IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - LESZEK MOŻDŻER

Za zdjęcia do filmu IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - WITOLD PŁÓCIENNIK

Za scenariusz do filmu BOŻE CIAŁO - MATEUSZ PACEWICZ

Za główną rolę kobiecą w filmie PIŁSUDSKI - MAGDALENA BOCZARSKA

Za główną rolę męską w filmie IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA - DAWID OGRODNIK

NAGRODĘ SPECJALNĄ ZA PROPOZYCJĘ DOSKONALE ZREALIZOWANEGO KINA GATUNKOWEGO otrzymał ŁUKASZ KOŚMICKI, reżyser filmu UKRYTA GRA

NAGRODĘ „SREBRNE LWY” dla filmu IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA otrzymał reżyser MACIEJ PIEPRZYCA oraz producenci: RENATA CZARNKOWSKA-LISTOŚ i MARIA GOŁOŚ

WIELKĄ NAGRODĘ 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „ZŁOTE LWY” dla najlepszego filmu OBYWATEL JONES otrzymała reżyserka AGNIESZKA HOLLAND oraz producenci: STANISŁAW DZIEDZIC, KLAUDIA ŚMIEJA-ROSTWOROWSKA i ANDREA CHALUPA

PLATYNOWE LWY za CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI otrzymał KRZYSZTOF ZANUSSI.

W jury konkursu głównego 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zasiadali Maciej Wojtyszko (Przewodniczący Jury), Ewa Braun, Bożena Dykiel, Piotr Dzięcioł, Paweł Laskowski, Ilona Łepkowska, Maria Sadowska, Nikodem Wołk-Łaniewski i Jerzy Zieliński.

dr

Zobacz Galerię