Kultura
Magdalena Świerczyńska-Dolot zajęła pierwsze miejsce w kategorii Dziennikarz bez barier (Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

16 września 2019

16:25

Nasza dziennikarka laureatką konkursu Lodołamacze 2019. "Ta statuetka jest wyjątkowa, bo dotyczy szczególnych ludzi"

Nasza dziennikarka laureatką Regionalnej Gali Konkursu Lodołamacze 2019. Magdalena Świerczyńska-Dolot zajęła pierwsze miejsce w kategorii Dziennikarz bez barier.  - Dla mnie ta statuetka jest absolutnie wyjątkowa, bo dotyczy szczególnych ludzi - mówiła podczas odbierania nagrody. Laureaci reprezentują najwyższe standardy wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością.

Statuetki Lodołamaczy są przyznawane od 2006 roku w sześciu podstawowych kategoriach: Zatrudnienie chronione, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa firma i Dziennikarz bez barier. W konkursie są także dwie kategorie specjalne: Super Lodołamacz i Lodołam Specjalny.

PRZEKRACZANIE BARIER

Jak czytamy na stronie konkursu, zadaniem współczesnego dziennikarza jest przekraczanie wszelkich barier, także tych związanych z uprzedzeniami i stereotypami wobec osób z niepełnosprawnością.

- Od 6 lat na antenie Radia Gdańsk prowadzę audycję Razem łatwiej, w której spotykam się z osobami niepełnosprawnymi, ale i z tymi, które na co dzień dbają o to, aby tym pierwszym żyło się lepiej. Rozmawiamy, śmiejemy się, czasem płaczemy i wkurzamy, że coś jest tak, a nie inaczej. Za ten wachlarz emocji oraz możliwość spojrzenia na świat przez okulary inne niż moje - dziękuję - dodała Magdalena Świerczyńska-Dolot.

4500 FIRM

Konkurs pokazuje, jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność.  Dotychczas do konkursu przystąpiło ponad 4500 firm, ponad 590 przedsiębiorstw odebrało nagrody.

Konkurs Lodołamacze odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Lista wszystkich laureatów konkursu dostępna jest >>> TUTAJ.

pOr`