Kultura
Plac przed Muzeum II Wojny Światowej zamienił się w wielką scenę koncertową (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

01 września 2019

21:50

Zabrakło Sabatonu, ale inni wielcy artyści sprostali. Widowisko "Tak zaczynała się wojna" [ZDJĘCIA]

Plac przed siedzibą Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku niemal do ostatniego miejsca wypełnił się widzami, którzy przybyli obejrzeć widowisko muzyczne "Tak zaczynała się wojna". Przedstawienie jest głównym elementem odbywających się tam obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

"Tak zaczynała się wojna" to przedstawienie muzyczne, na które złożyły się kompozycje obrazujące grozę wojny i oddające atmosferę tamtych chwil. Składa się z kilkunastu części, w których przedstawiono dwanaście miast-symboli i tragiczne historie ludności cywilnej, która padła ofiarą niemieckich i sowieckich ataków. Wszystko to okraszone zostało oryginalnymi aranżacjami znanych utworów, ale nie zabrakło też takich w całkowicie nowym wykonaniu.

Na scenie wystąpili m.in. Krzysztof i Piotr Cugowscy, Bovska, O.S.T.R., Grzegorz Hyży, Natalia Nykiel oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Zabrakło gości specjalnych, czyli zespołu Sabaton. Muzycy przed dwoma dniami mieli poważny wypadek samochodowy i nie byli w stanie dotrzeć do Gdańska.

Marcin Lange

 


Zobacz Galerię