Kultura
MajLo wystąpił w studiu im. Janusza Hajduna (Fot. Radio Gdańsk/Andrzej Dubas)

niedziela,

01 września 2019

21:15

We wrażliwy sposób żegnamy się z Latem w Metropolii. W Radiu Gdańsk wystąpił MajLo [ZDJĘCIA]

To już ostatni koncert tegorocznego cyklu Lato w Metropolii. Tym razem na zakończenie wakacji w Studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk pojawił się MajLo.

Otrzymaliśmy to, czego potrzebowaliśmy - pożegnanie wakacji w klimatycznym i subtelnym tonie. MajLo zabrał słuchaczy Radia Gdańsk w zabarwioną sentymentem podróż przez jego dwie ostatnie płyty - "Over the woods" oraz "Re_covery".

Poza MajLo skład uzupełnili:

Szymon Burnos - piano, synth, voc
Tomasz Sadecki - bass, synth bass, voc
Jacek Prościński - perkusja, sampler

MajLo w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Studiował na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej. W czasie studiów powstał Maciej Milewski Quintet i wydawnictwo "The Bird’s Reflection" – autorski projekt artysty. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej na RCK Pro Jazz Festiwal, III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, a jego zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz Jantar w gdańskim klubie ŻAK.

 

Partnerem naszego letniego cyklu jest LOTTO. Lato w Metropolii to wakacyjna odsłona cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk, który od 2012 roku organizujemy z Nadbałtyckim Centrum Kultury.

 

mili


Zobacz Galerię