Kultura
Z Basią Kawą w studiu Radia Gdańsk rozmawiał Piotr Bonar (Fot. Radio Gdańsk/Michał Rudnicki)

piątek,

23 sierpnia 2019

12:25

"To najważniejszy punkt koncertu i zawsze staram się, żeby był wyjątkowy". Basia Kawa o swoim spojrzeniu na muzykę

- U mnie w domu dużo się grało i śpiewało, więc muzyka towarzyszyła mi od zawsze - przyznaje Basia Kawa - piosenkarka, skrzypaczka, a także kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzyka jest pobudzająca, niczym kofeina zawarta w brzmieniu nazwiska w artystki.
W listopadzie zeszłego roku ukazał się drugi studyjny album Basi Kawy zatytułowany "Zdobyłeś". Jest on bardziej rockowy, ale też mniej liryczny niż debiutancki krążek artystki "Małe szczęście". - Tytuł mojej najnowszej płyty odwołuje się do sytuacji, kiedy mężczyzna zdobywa kobietę. Powiem szczerze, że miałam trochę problem z dzisiejszym koncertem, bo wczoraj pokłóciłam się z mężem. No i pojawił się problem, jak zaśpiewam dzisiaj tę tytułową piosenkę? To najważniejszy punkt koncertu i zawsze staram się, żeby był wyjątkowy - zdradza artystka.

WSZYSTKO DOBRE, CO DOBRZE SIĘ KOŃCZY

Basia Kawa uspokaja jednak słuchaczy, bo sytuacja została opanowana, a piątkowy koncert uratowany. - Udało nam się, na szczęście, dojść do porozumienia. Nerwy sprawiły, że piosenka była zagrożona, ale wszystko skoczyło się dobrze i obiecuję zaśpiewać "Zdobyłeś" jak najbardziej od serca - obiecuje wokalistka.

W piątkowy wieczór, 23 sierpnia, Basia Kawa wystąpi w Starym Maneżu. Jeśli pogoda pozwoli, koncert obywać się będzie na świeżym powietrzu. Niezależnie od warunków artystka pojawi się na scenie o godzinie 20:00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Koncertowi patronuje Radio Gdańsk.

Posłuchaj całej rozmowy Piotra Bonara z Basią Kawą: