Kultura
Od lewej muzycy: Dominik Kała, Daniel Sobiesiak, Piotr Truchel (fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

18 sierpnia 2019

20:18

Emocjonalne, hipnotyczne, gitarowe brzmienie. Koncert zespołu Absyntia w Radiu Gdańsk [ZDJĘCIA]

Połączenie hipnotycznej atmosfery, progresywnych melodii i akustycznej przestrzeni zaowocowało koncertem pełnym pasji. W niedzielę w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk w ramach cyklu "Lato w Metropolii" wystąpił zespół Absyntia.


Zespół wystąpił w składzie: Piotr Truchel - gitara elektryczna, gitara akustyczna, wokal, Jakub Kuśmierczak - klawisze, Dominik Kała - bas, Cezary Goździk, - perkusja.

PODWÓJNE ŚWIĘTO

Absyntia spotkała się z naszymi słuchaczami po raz pierwszy i miała okazję do podwójnego świętowania. To 10-lecie zespołu oraz premiera najnowszej płyty.

- Można było usłyszeć kompozycje z najnowszej płyty "Verte" - mówił lider zespołu, Piotr Truchel. - Nie zabrakło też kawałków z poprzednich płyt oraz utwór bonusowy. Gościnnie wystąpili też Marta Sapierzynska, na instrumentach etnicznych oraz Daniel Sobiesiak, wiolonczelista.

WKRÓTCE W INTERNECIE

Jak mówił Piotr Truchel, materiał z dzisiejszego koncertu w niedalekiej przyszłości będzie dostępny w internecie, także w formie wizualnej.


- Będziemy montowali z tego wydarzenia film. Była ekipa filmowa, która go nagrywała. Wkrótce na naszych profilach społecznościowych będzie można znaleźć nagrania - mówił.

OKRĄGŁY JUBILEUSZ

Absyntia powstała w Trójmieście w 2009 roku. Jako pierwszą płytę, zespół wydał na świat “Nocne historie”, na której znajduje się 8 autorskich utworów. W 2011 roku światło dzienne ujrzało drugie wydawnictwo, płyta „Korytarze EP”. Ważnym momentem w historii zespołu było nakręcenie teledysków do utworów „Lonely Streets of Illusions” oraz „Szaman”.

"Lato w Metropolii", to wakacyjna odsłona cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk", który od 2012 roku organizowany jest z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Partnerem naszego letniego cyklu jest LOTTO.

A już za tydzień, 25 sierpnia, koncert zespołu Etna Kontrabande.

jr


Zobacz Galerię