Kultura
Zespół Kwiaty wystąpił w składzie: Maja Andrzejewska (solistka), Kajetan Krzemieniewski (gitara prowadząca), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa), Jacek Frąś (zestaw perkusyjny) (Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka)

niedziela,

11 sierpnia 2019

21:05

Psychodeliczny dream pop na scenie, czyli Kwiaty w Radiu Gdańsk, w ramach cyklu Lato w Metropolii [ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna wystąpił kwartet Kwiaty. Na naszej antenie promował debiutancką płytę, wypełnioną niesamowitymi psychodeliczno-dream popowymi utworami. Pojawiły się też piosenki, których na nowej płycie nie ma. Był to 6. koncert w ramach "Lata w Metropolii".


- To bardzo ważne wydarzenie dla zespołu, że gramy w Radiu Gdańsk po raz pierwszy - mówiła wokalistka Maja Andrzejewska w rozmowie z Kamilem Wicikiem.

CAŁKIEM WESELI PRZYJACIELE

Zespół Kwiaty został założony w Gdańsku w 2016 roku przez czwórkę, jak o sobie piszą - całkiem wesołych przyjaciół. Ich muzyka łączy w sobie indie-rock, psychodelę, shoegaze oraz inspiracje rodem z serialu "Twin Peaks". Kwiaty tworzą wciągające piosenki, czasem zahaczając o bardziej dynamiczne elementy muzyki punkrockowej. Grupa wykonuje autorskie piosenki w języku polskim.

"Lato w Metropolii" to wakacyjna odsłona cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk", który od 2012 roku organizujemy z Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Partnerem cyklu jest LOTTO.

 

pOr


Zobacz Galerię