Kultura
Marcin Spenner z zespołem wystąpił w Radiu Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka)

niedziela,

04 sierpnia 2019

21:08

Energia wręcz rozsadzała studio koncertowe. Marcin Spenner w ramach cyklu Lato w Metropolii [ZDJĘCIA]

Jeden z najciekawszych męskich głosów młodego pokolenia. Pochodzący z Gdyni wokalista śpiewa od 2010 roku, jednak prawdziwą popularność przyniósł mu udział w programie "X - Factor". W niedzielę wystąpił w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk w ramach cyklu "Lato w Metropolii".


Marcin Spenner wraz z Dawidem Podsiadło dotarł do finału drugiej edycji programu "X-Factor", zajmując ostatecznie drugie miejsce. Po programie blisko współpracował z gdańskim Custom34 Studio, gdzie nagrał swój pierwszy singiel oraz kilka utworów z innymi artystami, a następnie... "zniknął". Nie porzucił jednak muzyki. Jak mówił, przez ostatnich kilka lat doskonalił warsztat, zdobywał doświadczenia, rozwijał się jako wokalista i poszukiwał swojej muzycznej drogi.

SZEŚCIOOSOBOWY SKŁAD

Artysta wystąpił u nas po raz pierwszy, a promował swoją debiutancką płytę "Na czas".  W Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna zagrał z Piotrem Łukaszewskim (gitara), Sławomirem Mroczkiem (gitara), Krzysztofem "Dezetem" Dziemidzikiem (instrumenty klawiszowe), Marcinem Kłoskiem (gitara basowa) oraz Danielem Wernerem (instrumenty perkusyjne).

"Lato w Metropolii" to wakacyjna odsłona cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk", który od 2012 roku organizujemy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Partnerem cyklu jest LOTTO.

 

rg


Zobacz Galerię