Kultura
Marta Gałuszewska, Wojciech Mucha, William Malcolm i Konrad Ciesielski (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

28 lipca 2019

21:05

Było dużo kabli, syntezatorów i hipnotyzujących dźwięków. Koncert Nightrun87 w ramach cyklu Lato w Metropolii [ZDJĘCIA]

Za nami koncert Nightrun87, projektu Williama Malcolma, wokalisty i instrumentalisty, którego twórczość pełna jest elektryzujących brzmień syntezatorów. Artysta wystąpił w towarzystwie gości specjalnych: Marty Gałuszewskiej, Konrada Ciesielskiego oraz Wojciecha Muchy. Była to kolejna odsłona cyklu "Lato w Metropolii".

NIGHTRUN87 to projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma, amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. To jednoosobowy live act audiowizualny, charakteryzujący się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. 

KONCERT NA OSIEM RĄK

Ten występ Nightrun87 był jednak wyjątkowy. Williama Malcolma bowiem na scenie widać i słychać solo lub ewentualnie w duecie. Tym razem u jego boku pojawiła się też gitara elektryczna, na której zagrał Wojciech Mucha (FAVORIT89), na instrumentach perkusyjnych zagrał Konrad Ciesielski, znany też z zespołów Octopussy i Blindead, a i na wokalu nie zabrakło gościa specjalnego - tu można było usłyszeć Martę Gałuszewską, znaną jako marthsia.

Jeszcze większej wyjątkowości koncertowi dodał fakt, że tego wieczoru w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk zarejestrował materiał na płytę.

"Lato w Metropolii", to wakacyjna odsłona cyklu "Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk", który od 2012 roku organizujemy z Nadbałtyckim Centrum Kultury. Partnerem cyklu jest LOTTO.

 

mk


Zobacz Galerię