Kultura
Adela Konop Rok temu wygrała Ladies' Jazz Festival (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

piątek,

26 lipca 2019

11:37

Improwizując, wyśpiewuje siebie i bawi się głosem. Koncert niesamowitej Adeli Konop podczas Ladies' Jazz Festival

Nieustannie odkrywa w sobie nowe możliwości, lubi bawić się głosem. Poprzez improwizacje wyśpiewuje siebie, co daje jej duże poczucie wolności. Adela Konop Rok temu wygrała Ladies' Jazz Festival. W czwartek znowu mogliśmy posłuchać jej w Gdyni.

Występ bydgoszczanki przed festiwalową publicznością zgromadzoną w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni był nagrodą za zwycięstwo w konkursie o Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2018. Koncertowi absolwentki wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy towarzyszyło spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak („Wyśpiewam Wam wszystko", „Wyśpiewam Wam więcej"), szefową jury.

Adela Konop ponownie mogła podziękować za nagrodę jurorom, dźwiękowcom oraz swoim wspaniałym muzykom. W czwartek na scenie towarzyszyli jej Michał Szlempo (instrumenty klawiszowe), Przemek Świerk (gitara), Antoni Olszewski (kontrabas) i Grzegorz Daroń (perkusja).

 

r000125921

(Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)
 
"WIEDZIAŁA, ŻE CHCE ZWIĄZAĆ PRZYSZŁOŚĆ Z MUZYKĄ ROZRYWKOWĄ"


Adela Konop to wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Z muzyką związana od wczesnego dzieciństwa. Od 6 do 13 roku życia grała na skrzypcach, jednak śpiewanie zawsze było jej bliższe. Już jako nastolatka wiedziała, że chce związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską czy Grażynę Łobaszewską – jej największy autorytet wokalny. Od 2015 roku absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyła wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś-Zagdańskiej. Poszukując własnego stylu, chętnie eksperymentuje z materią muzyczną. Uwielbia szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki.

 

Agencja KFP/pOr