Kultura
Beth Hart w Gdynia Arenie dała ponad dwugodzinne show (Fot. Agencja KFP/Anna Rezulak)

czwartek,

25 lipca 2019

10:19

Żywiołowa i pełna emocji. Beth Hart zachwyciła publiczność podczas Ladies' Jazz Festival 2019

Irka Zapolska zdobywczynią Grand Prix Ladies' Jazz Festival 2019. Z kolei Nagrodę Radia Gdańsk w postaci koncertu i sesji nagraniowej otrzymał zespół 5/6, a wyróżnienie specjalne trafiło do instrumentalistek z O.N.E Quintet. Serca publiczności zgromadzonej w środowy wieczór w Gdynia Arenie skradła jednak Beth Hart.

Hart zjednuje sobie fanów na całym świecie ekspresyjnym, zachrypniętym głosem oraz szczerością i wrażliwością. Na gdyńskiej scenie wielka gwiazda bluesa, gospel i okolic jazzu była była żywiołowa, liryczna, pełna emocji i rockowej wręcz energii. Podczas dwugodzinnego show publiczność wraz z amerykańską wokalistką śpiewała takie utwory jak „Bang Bang Boom Boom", „Spirit of God", „Broken & Ugly", „Easy" czy „I Love You More Than You'll Ever Know".

CZY GWIAZDA WRÓCI DO POLSKI?


Koncert zapowiadany jako jedyna w tym roku okazja do posłuchania na żywo Beth Hart w Polsce dostarczył publiczności oczekiwanych emocji, ale też dał nadzieję tym wszystkim, którym nie udało się zdobyć biletów na gdyńskie otwarcie 15. Ladies' Jazz Festival. Jak zapowiedzieli organizatorzy wydarzenia, gwiazda może powrócić do nas już tej jesieni.

KOLEJNE KONCERTY

To jednak nie koniec występów w ramach tegorocznego Ladies' Jazz Festival. W najbliższych dniach w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpią Adela Konop, Madeleine Peyroux, znana z anteny Radia Gdańsk Krystyna Stańko z Orkiestrą oraz Nouvelle Vague.
oprac. dr