Kultura
Na czele X-Projekt stoi Piotr Podlewski, gitarzysta i kompozytor. Razem z nim wystąpili Adam Meryk i Arkadiusz Kozakiewicz (Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka)

niedziela,

14 lipca 2019

21:21

Paleta orientalnych brzmień w jazzowej odsłonie. Koncert X-Projekt w ramach cyklu Lato w Metropolii [ZDJĘCIA]

Zespól zabrał słuchaczy w muzyczną podróż po zakątkach Andaluzji. A słuchaczom ta podróż bardzo się spodobała. Usłyszeli kompozycje z albumu "Flamenco Industrial", które przeplatały się ze swobodnymi improwizacjami, pełnymi etnicznych wpływów.

Dialogi instrumentów, zabawa rytmem, improwizowana gitara, okraszona elementami flamenco. Tak można pokrótce opisać koncert X-Projekt w Radiu Gdańsk. Zespół zagrał w ramach wakacyjnego cyklu Lato w Metropolii, który bezpośrednio nawiązuje do znanej doskonale od lat z naszej anteny serii Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk, organizowanych wspólnie z Nadbałtyckim Centrum Kultury. W zeszłym tygodniu, w ramach tego samego cyklu, w naszym studiu wystąpiła Caren Coltrane.

ZGRANE TRIO

Na czele X-Projekt stoi Piotr Podlewski, gitarzysta i kompozytor. Od lat związany z formacją Abodus z którą wydał w 2017 roku bardzo dobrze przyjętą i wspartą trasą koncertową płytę "Labirynt", która otrzymała bardzo wysokie noty w czasopismach m.in. "Teraz Rock" i "Magazynie Gitarzysta". Wydał także dwie płyty ze swoim instrumentalnym projektem EjPiEj. Grając serię klubowych koncertów opartych na improwizacji z domieszką elektroniki.

W nagraniu płyty "Flamenco Industrial", której wykonanie mogli usłyszeć słuchacze Radia Gdańsk, udział wzięło kilka osób zaprzyjaźnionych z gitarzystą. Adam Meryk grający na instrumentach klawiszowych, melodyce i wzbogacający brzmienie elektroniką oraz instrumentalistki z duetu Pinky Loops grające na skrzypcach i wiolonczeli. W studiu im. Janusza Hajduna z Piotrem Podlewskim wystąpił Arkadiusz Kozakiewicz, obsługujący instrumenty perkusyjne.
 

Partnerem cyklu jest LOTTO.

rg


Zobacz Galerię