Kultura
Wokalistka Caren Coltrane Crusade Marzena Wrona (Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment)

niedziela,

07 lipca 2019

21:00

Cykl Lato w Metropolii rozpoczęty. Zespół Caren Coltrane Crusade wystąpił w Radiu Gdańsk

W niedzielę w Studiu Koncertowym. im. Janusza Hajduna wystąpił zespół Caren Coltrane Crusade. Był to pierwszy koncert w ramach wakacyjnego cyklu Lato w Metropolii.

{datsopic:84327 left}Grupa powstała w marcu 2014 roku. Została założona przez 3 muzyków: Marzenę Wronę, Marka Kaczerzewskiego i Piotra Abrahama. Zespół w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna zaprezentował publiczności m.in. utwory z ich debiutanckiego albumu "The Bell". 

MUZYKA OCIERAJĄCA SIĘ O AWANGARDĘ

Artyści zaprezentowali serię kompozycji niebanalnej i niełatwej muzyki. Dużą rolę odegrała tu wokalistka Marzena Wrona, której barwa głosu i ekspresja przypomina islandzką piosenkarkę Björk. Piosenkarka Caren Coltrane Crusade swoim drżącym, emocjonalnym, lekko rozhuśtanym i introwertycznym głosem zbudowała niesamowity nastrój muzyczny. Ich muzyka mogła wydawać się bardzo eksperymentalna, wręcz awangardowa, a jednocześnie nawiązująca do klimatów legendarnej stajni 4AD lub współczesnego post-rocka.

WAKACYJNY CYKL

Cykl koncertów Lato w Metropolii to wspólna akcja Radia Gdańsk i Nadbałtyckiego Centrum Kultury, mająca na celu promowanie trójmiejskich i pomorskich artystów. Co niedzielę do 1 września będą oni mogli zaprezentować się szerszej publiczności w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna Radia Gdańsk. Pełny harmonogram koncertów możecie zobaczyć TUTAJ

Partnerem cyklu jest LOTTO.

mkul

_