Kultura
Zespół ma na swoim koncie trzy albumy (Fot. Materiały Prasowe)

piątek,

05 lipca 2019

14:54

Spotkanie z wiecznie żywym słowem. Zespół U Studni w Radiu Gdańsk [MUZYCZNE WĘDRÓWKI ŁOSIA I BASIORA]

Muzyczne Wędrówki tym razem zajrzą do studni, a dokładnie do świata zespołu U Studni. Artyści zagrają w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w sobotę 6 lipca o godzinie 20:00.

Początek U Studni to rok 2012. Wtedy to byli członkowie składu Stare Dobre Małżeństwo założyli nowy zespół. Jak mówią artyści, spotkali się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da im radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć muzycznych.

Wiersze Adama Ziemianina i Dariusza Czarnego zaowocowały wydaniem płyty w rok po uformowaniu nowej grupy. Jak do tej pory muzycy mają na koncie trzy albumy. Wspomniany debiutancki "U Studni", "Wąwóz naszych czasów" oraz "Wspólne Zdjęcie".

"ZACZERPNIJMY ZE STUDNI BOGATEJ W POEZJĘ"

W sobotę muzycy zagrają na żywo w Radiu Gdańsk. Koncerty są dla nich bardzo ważne, bo dopiero w bezpośrednim kontakcie z publicznością uwydatniają się najprawdziwsze emocje. Na ich stronie możemy przeczytać zaproszenie skierowane do wszystkich fanów: "Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie".

Do tych słów dołącza się Radio Gdańsk. Zapraszamy na koncert z cyklu Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora 6 lipca o godzinie 20:00 w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna.

Skład zespołu:

Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje
Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje
Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje
Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje
Adam Ziemianin – poeta

 

ap/mim