Kultura
Zespół Mechanism w Radiu Gdańsk (Fot. Radio Gdańsk)

poniedziałek,

24 czerwca 2019

20:00

Zespół Mechanism w niedzielę zagra w studiu Radia Gdańsk. Koncert z niespodzianką

Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na kolejny koncert z cyklu "Metropolia jest Okey". Tym razem w Studiu im. Janusza Hajduna zagości Mechanism - grupa grająca muzykę z pogranicza rocka progresywnego i metalu. - Trudno mi nas przyrównać do innych, znanych zespołów tego gatunku, bo staramy się podążać własną, nieutartą jeszcze drogą. Na obu albumach Mechanismu prócz ostrych riffów można znaleźć również spore zróżnicowanie stylistyczne i dużo ciekawych linii melodycznych - przekonuje Rafał Stefanowski, wokalista grupy. Wszystko to Mechanism zaprezentuje w niedzielę, 30 czerwca, o godz. 20 w Studiu im. Janusza Hajduna. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk.

Podczas występu grupa będzie promować pierwsze DVD - Live in St. Niklaas. Koncertowa płyta została zarejestrowana podczas trasy, w którą Mechanism wyruszył razem z zespołem Riverside.

- Nie planowaliśmy tego, to był zbieg okoliczności. Jeżeli chodzi o dźwięk, nagrywaliśmy wszystkie koncerty, ale akurat w Belgii pojawiła się ekipa, która zaproponowała, że może zarejestrować ten występ z kilku kamer. Podjęliśmy to wyzwanie, ale bez planów. Okazało się, że był to udany koncert i nagrano wiele fajnych ujęć, stwierdziliśmy, że to dobra pamiątka i zamknięcie trasy z Riverside. Za kilka lat wspomnienia będą umykać, a ta płyta będzie nam o tym przypominać - relacjonowali członkowie grupy.

EUROPEJSKA TRASA Z RIVERSIDE


Wspólna trasa z Riverside była milowym krokiem dla Mechanismu. Dla zespołu z Trójmiasta kilkanaście koncertów w Europiew ramach Wasteland Tour było znakomitą lekcją.

- To była pierwsza nasza duża trasa po Europie, wspominamy ją bardzo dobrze. Odwiedziliśmy piękne miejsca, współpracowaliśmy ze wspaniałymi ludźmi, jakimi są członkowie Riverside oraz ich ekipa techniczna. Świetnie się bawiliśmy i zagraliśmy mnóstwo fajnych koncertów. Występowanie przez kilka dni z rzędu to niesamowita przygoda i doświadczenie. Nauczyliśmy się rockandrollowego życia, ale z tego profesjonalnego punktu widzenia. Trzy tygodnie trasy i wszystko od rana do wieczora było rozpisane - relacjonowali zgodnie członkowie grupy.

do środka copy copy

Zespół Mechanism z prowadzącym Kamilem Wicikiem. (fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka)

 

JAK BĘDZIE W RADIU GDAŃSK?

W niedzielę w Studiu im. Janusza Hajduna usłyszymy utwory zarówno ze starej, jak i nowej płyty. Lider zespołu zdradził też, że na słuchaczy czeka jedna niespodzianka.

Zaproszenia na koncert będzie można otrzymać w najbliższych dniach na antenie Radia Gdańsk. Tam też w całości transmitowany będzie występ dla tych, którzy nie zdołają zdobyć wejściówek.

kh/mrud