Kultura
Na scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół The Shipyard (Fot. Radio Gdańsk/Anna Polcyn)

poniedziałek,

17 czerwca 2019

16:04

Muzyka połączy się z inżynierią. Nowy darmowy festiwal z okazji Dnia Stoczniowca

W stoczni sztuka i inżynieria w jednym stoją doku. Gdańskie biuro inżynieryjne NAVA postanowiło uczcić Dzień Stoczniowca, organizując, przy ul. Narzędziowców, nowy muzyczny festiwal. 29 czerwca podczas „N-Day” zagrają Evorevo, Hańba!, Daniel Spaleniak i, stosownie do okazji, zespół The Shipyard.
- Dłubiemy w projektach jak muzycy w dźwiękach. Pracujemy na tym samym obszarze – w pobliżu żurawi, suwnic i historycznych budynków - opowiadają pracownicy Nava Ship Design Office, organizatora festiwalu N-Day, który odbędzie się w tym roku po raz pierwszy.

- Zaprojektujemy wszystko. Festiwal muzyczny też - twierdzi prezes firmy, Michał Migalski. - Odpowiadamy za społeczność, która nas otacza – za pracowników, za ich rodziny, za mieszkańców Gdańska i okolicy. Chcielibyśmy spędzić z nimi trochę czasu i posłuchać dobrej muzyki - dodaje.

OKRĘT PŁYNIE DALEJ

Celem festiwalu N-Day jest przedstawienie silnego oblicza stoczni, inżynierii i przemysłu z nimi związanego. Wbrew temu, co zwykło się mówić na temat tego sektora, gdańskie okrętownictwo ma przed sobą wielką przyszłość. Właśnie to chcą pokazać organizatorzy podczas Dnia Stoczniowca – chcą mówić o tym czym Stocznia jest i czym może się stać w przyszłości.

Podczas Festiwalu zagrają:

Ecorevo – trzech muszkieterów polskiej sceny muzycznej. W ich twórczości nujazz spotyka hip-hop i pop-punk,

Hańba! – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa, która muzyką poetycko opowiada o końcu lat trzydziestych; Daniel Spaleniak – polski wokalista, gitarzysta i kompozytor, którego kompozycje można usłyszeć między innymi w popularnym serialu Ozark,

The Shipyard – czyli trójmiejska perła post-punkowej sceny i ostrego gitarowego crossoveru.

Festiwal odbędzie się w sobotę, 29 czerwca w Plenerze 33 przy ul. Narzędziowców w Gdańsku. Otwarcie bram o 16:00, a początek koncertów – o 18:00. Bilety są darmowe. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub w aplikacji Going.

oprac. pb