Kultura
Rafał Potocki był wieloletnim pracownikiem Radia Rzeszów (fot. Polskie Radio Rzeszów)

czwartek,

30 maja 2019

12:48

Konkurs dla młodych dziennikarzy ku pamięci Rafała Potockiego, zmarłego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów

Polskie Radio Rzeszów ogłasza Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku". Ma on upamiętnić Rafała Potockiego, wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów. Dla adeptów sztuki dziennikarstwa będzie to z kolei szansa do debiutu na radiowej antenie.
- Chcemy w ten sposób upamiętnić Rafała Potockiego, naszego zmarłego w ubiegłym roku kolegę, długoletniego dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów, podróżnika i ekologa, miłośnika literatury, muzyki i pszczół. Rafał był niestrudzonym wędrowcem, na Podkarpaciu najczęściej odwiedzał Bieszczady, ale także Roztocze i tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. W "teren" często zabierał młodych dziennikarzy aby na miejscu pokazać im jak naprawdę wygląda ta praca, że klimat tworzą ludzie i to oni są najważniejsi - piszą organizatorzy. 

Rafał Potocki był wieloletnim kierownikiem wakacyjnej audycji "Radio Biwak", prowadził także programy "Ulica Kulturalna" oraz "Oko na Eko". I te właśnie zagadnienia są przedmiotem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego "Na szlaku".

Organizatorzy zachęcają uczniów trzecich klas gimnazjów, ósmych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych do zainteresowania się kulturą, ekologią, ciekawymi ludźmi i ciekawymi miejscami na terenie województwa podkarpackiego. Szczególnie zależy im na pokazaniu - przez pryzmat ludzi i ich działalności - piękna miejsc ukochanych przez Rafała. Są to wspomniane Bieszczady, Roztocze, Puszcza Sandomierska oraz Rzeszów, gdzie mieszkał.

Dźwiękowe materiały reporterskie, nagrane i zmontowane, nie mogą przekraczać dziesięć minut. Będą oceniane przez jury złożone z dziennikarzy oraz osób z całego regionu, z którymi Rafał spotykał się podczas realizacji swoich programów.

Polskie Radio Rzeszów ufundowało nagrody finansowe, a także te w postaci emisji prac na antenie, warsztatów dziennikarskich oraz współprowadzenia audycji "Świat Młodych". Prace należy przesyłać do 17 czerwca do godz. 15.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi 29 czerwca podczas wydarzenia "Spotkajmy się w pół drogi - Koncert Pamięci Rafała Potockiego" w Rzeszowie. Więcej szczegółów, regulamin konkursu i kontakt do organizatorów można znaleźć na stronie Radia Rzeszów